Alternatywne atramenty solwentowe Streamline firmy Sun Chemical zapewniają firmie Man Print & Sign BV doskonałą jakość i znaczne oszczędności

2015-07-24

Midsomer Norton, Wielka Brytania

Jako czołowy dystrybutor ploterów Roland DG, rozwiązań signage oraz atramentów i nośników dla branży graficznej i signage w Holandii, firma Man Print & Sign zyskała godną pozazdroszczenia renomę, oferując produkty wysokiej jakości w oparciu o najlepszą wiedzę, doświadczenie i obsługę klienta. A zatem kiedy firma poszerzyła swoją ofertę materiałów eksploatacyjnych o serię alternatywnych atramentów solwentowych Streamline firmy Sun Chemical, musiała być na 110% pewna doskonałych wyników.

Rene Man, dyrektor zarządzający w firmie Man Print & Sign wyjaśnia: „Gdy inwestuje się ponad 25 000 euro w profesjonalne plotery Roland Pro 4 do drukowania znaków i elementów graficznych, kluczową decyzją dla klientów jest wybór najwłaściwszych atramentów, uwzględniający nie tylko najwyższą jakość druku, ale także jak najwyższy zwrot, jaki można osiągnąć z tej inwestycji”.

Tradycyjnie klienci Rene decydowali się na rozwiązania bezpieczne, wybierając atramenty firmy Roland, ponieważ obawiali się, że rozwiązania alternatywne mogą spowodować uszkodzenie ploterów, co doprowadzi do kosztownych przestojów. Martwili się, że atramenty innych producentów nie zapewnią druku wystarczająco wysokiej jakości w porównaniu z drukiem z zastosowaniem atramentów oferowanych przez producenta maszyn.

Ze względu na to, że tak wiele firm zapewnia, że oferuje w pełni kompatybilne atramenty alternatywne, regionalny dyrektor sprzedaży w firmie Sun Chemical, Guillaume Vignon podczas kilku pierwszych spotkań musiał zmierzyć się z pewnymi obawami ze strony Rene, który początkowo nie miał ochoty testować serii atramentów firmy Sun Chemical. Jednak uzyskawszy od firmy Sun Chemical gwarancję najwyższej jakości produktów i usług, jaka w pełni odzwierciedla wymogi jakościowe firmy Man Print & Sign, mając świadomość ogromnego zaangażowania firmy Sun Chemical w badania i rozwój w dziedzinie innowacji
w zakresie atramentów, zgodził się wypróbować serię Streamline.

Receptura atramentów Streamline firmy Sun Chemical została opracowana ze szczególnym uwzględnieniem wymogów dotyczących jakości, wydajności i koloru oryginalnych atramentów oferowanych przez producenta dla uniknięcia konieczności ponownego profilowania oraz dla zapewnienia zgodności i umożliwienia mieszania z atramentami solwentowymi oferowanymi przez producenta maszyn, mając na celu zapewnienie klientowi maksymalnej elastyczności
i efektywności.

„W trakcie pierwszych testów szybko okazało się, że seria alternatywnych atramentów Streamline ESL High Print Quality (HPQ) jest znacznie lepszą propozycją niż rozwiązania oferowane przez niektórych mniej renomowanych producentów obecnych na rynku” – powiedział Rene.

Wyniki badań wyraźnie pokazały, że seria atramentów Streamline jest w pełni kompatybilna
z atramentami typu OEM firmy Roland zarówno pod względem charakterystyki, koloru, jakości wydruku, jak i niezawodności, a dodatkowo zapewnia znaczące oszczędności. W związku z tym Rene i jego zespół sprawili, że ponad 50% ich klientów korzystających dotąd z atramentów firmy Roland przekonało się do atramentów Streamline, ciesząc się doskonałą jakością i sporymi oszczędnościami – a to czynnik bardzo istotny wobec wciąż rosnących wymagań w zakresie wielkości produkcji i prędkości druku.

Stałe wzajemne zaufanie i partnerstwo między firmami Sun Chemical i Man Print & Sign jest korzystne dla obu stron i służy klientom Rene. Zespół Man Print & Sign odegrał kluczową rolę podczas testowania nowych niskozapachowych atramentów ekonsolwentowych Streamline ESL HPQ LO firmy Sun Chemical, stworzonych zgodnie z sugestiami od klientów poszukujących atramentów o zmniejszonym zapachu. „Nowy atrament, który wprowadziliśmy do sprzedaży już kilka miesięcy temu, daje również dodatkową korzyść w postaci bardziej wyrazistej rozdzielczości wydruku, co zapewnia bardziej realistyczne odtwarzanie kolorów i obrazu” – dodaje Rene.

Sun Chemical, w ścisłej współpracy z Man Print & Sign, poszerza swoją nową platformę chemiczną produktów niskozapachowych, wprowadzając do sprzedaży serię atramentów Streamline ESL 2. Nowe atramenty Streamline ESL 2, które pod względem kolorów są w pełni kompatybilne z ploterami ekosolwentowymi najnowszej generacji Roland Pro 4, będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2015 r.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z firmą Sun Chemical” – mówi Rene. „Jesteśmy przekonani, że mamy partnera, na którym możemy polegać i który zawsze chętnie pomaga nam w spełnianiu życzeń naszych klientów.”

Aby uzyskać więcej informacji o firmie Sun Chemical i serii atramentów Streamline, prosimy odwiedzić stronę: www.sunchemical.com. W celu uzyskania bliższych informacji o firmie Man Print & Sign prosimy odwiedzić stronę: http://www.manprint-sign.nl/