Bob Lorenz prezentuje innowacyjne rozwiazania na dorocznej konferencji FPPA

2014-02-24

    Podczas dorocznej konferencji stowarzyszenia FPPA (Flexographic Pre-Press Platemakers Association), na seminarium w dniu 4 marca o godz. 9:00, Bob Lorenz z Sun Chemical omówi najnowsze rozwiązania innowacyjne mające znaczenie dla przyszłości branży pre-press.

     Celem seminarium zatytułowanego „Inwestowanie w przyszłość w oparciu o rozwiązania innowacyjne” (Investing in Your Future through Innovative Solutions) jest przedstawienie rozwiązań z zakresu zarządzania kolorem i obróbki drukarskiej opakowań, nad którymi pracuje obecnie Sun Chemical, a także rozwiązań mających zapewnić grunt dla przyszłych innowacji.

     Prezentacja Boba Lorenza, Wiceprezesa ds. Rozwoju Handlowego w Sun Chemical, będzie poświęcona sukcesowi branży fleksograficznej dzięki płytom HD SunGraphics® firmy Sun Chemical do druku fleksograficznego w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem oprogramowania Esko HD i systemu obrazowania w wysokiej rozdzielczości CDI. Konwertery wykorzystujące płyty do druku w wysokiej rozdzielczości umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości obrazu o rozdzielczości nawet 4000 ppi, zapewniającej rozszerzony zakres tonalny i szerszą gamę kolorów, dzięki czemu obraz końcowy ma ostrzejsze i żywe barwy.

     Prezentacja będzie obejmować również oferowane przez Sun Chemical powłoki specjalistyczne SunInspire, które pozwalają uatrakcyjnić opakowanie poprzez zastosowanie farb metalicznych, święcących w ciemności, fluorescencyjnych lub fotochromowych, a także powłok zapewniających efekt dotykowy, np. aksamitnych lub miękkich w dotyku, które przemawiają do zmysłów klienta, zapewniają bardziej skuteczną ekspozycję produktu w punkcie sprzedaży, a nawet przyciągają uwagę klienta za pomocą zapachu.

     Dodatkowo zostaną omówione metody zabezpieczania opakowań z użyciem powłok ochronnych z barierą tlenową. Powłoki ochronne z barierą tlenową SunBar® firmy Sun Chemical pozwalają uzyskać lekkie opakowanie dzięki lepszej elastyczności laminatu oraz możliwości zrezygnowania z warstwy folii metalowej oraz jednej warstwy kleju. Gładka, jednorodna i pozbawiona porów powłoka SunBar umożliwia proste nanoszenie nadruków oraz laminację z zastosowaniem dodatkowych warstw wykończeniowych. Powłoka SunBar to rozwiązanie zapewniające efektywność pod względem kosztów, możliwość powtórnego przetworzenia, wysoki stopień podatności na biodegradację oraz gotowość do natychmiastowego rozpoczęcia procesu drukowania. Wśród dodatkowych korzyści można wymienić mniejszą wagę opakowania, zmniejszony ślad węglowy i nieskomplikowany proces nakładania po drobnych modyfikacjach wykorzystywanych obecnie urządzeń.

     Nacisk zostanie położony również na wyłączność Sun Chemical w zakresie rozwiązań opartych na technologii Touchcode, która umożliwia obsługę oprogramowania do projektowania opakowań za pomocą smartfonów i tabletów. Technologia ta zapewnia elastyczność, solidność i możliwość drukowania na różnych materiałach, co pozwala szybko i po niskich kosztach osiągnąć nowy wymiar satysfakcji klienta.

 „Sun Chemical to więcej niż dostawca farb” – mówi Bob Lorenz. „Innowacje oparte na naszych własnych badaniach i działaniach rozwojowych oraz partnerstwie strategicznym gwarantują naszym klientom kompleksowe rozwiązania, które umożliwiają projektowanie najlepszych w swojej klasie opakowań na rynku światowym, zarówno obecnie, jak w przyszłości.”

 
    Bob Lorenz dołączył do Sun Chemical w 1979 r. Od tego czasu pełnił wiele różnych funkcji, m. in. w dziale eksploatacji, sprzedaży i rozwoju handlowego, dążąc do zapewnienia silnej pozycji spółki na kluczowych rynkach światowych. W 2009 r. uzyskał prestiżową nagrodę Printing Ink Pioneer Award, przyznaną przez NAPIM za współpracę z przedstawicielami przemysłu drukarskiego i branży opakowań towarów konsumenckich.

 
Doroczna konferencja FPPA, która odbędzie się w dniach 2-4 marca w Indian Wells, California, USA, będzie poświęcona nachodzącym trendom i przyszłości techniki druku fleksograficznego.