Nowy cennik na farby zawierające biel tytanową (TiO2)

2012-03-31

W ciągu ostatnich 2 lat, w branży farb drukarskich, wystąpiły niespotykane dotąd wzrosty cen surowców. Szczególnie w przypadku bieli tytanowej, w ciągu ostatnich kilku lat, obserwowany był stały wzrost cen do poziomu, który obecnie jest o ponad 70% wyższy, niż był na początku 2010 roku. Ceny produktu nadal rosną, zaś popyt wciąż pozostaje na wysokim poziomie.

Z tego względu, ceny wszystkich produkowanych przez firmę Sun Chemical farb zawierających TiO2 wzrosną o co najmniej 6%. Nowe ceny będą obowiązywać od 1 kwietnia br.*

TiO2 jest pigmentem stosowanym w przypadku większości farb białych używanych do wielu zastosowań drukarskich, głównie do druku na opakowaniach.

"Podjęcie powyższej decyzji nie przyszło firmie Sun Chemical łatwo. Uważamy, że ten wzrost ceny był konieczny w celu zapewnienia rentowności i efektywności. Działalność naszych klientów jest dla nas bardzo ważna, więc nasz lokalny przedstawiciel handlowy będzie dostępny, aby udzielić dodatkowych informacji i z przyjemnością w każdej chwili wytłumaczy powody naszej decyzji."– powiedział Mariusz Rzepecki, Dyrektor Generalny Sun Chemical Sp. z o.o.

*Niniejszy wzrost cen jest wzrostem dodatkowym, który nie uwzględnia wzrostów ogłoszonych wcześniej.