Konferencja Image to Print

2013-12-02

W Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy 27-28 listopada 2013 r. miał miejsce kolejny cykl prezentacji w ramach projektu „Image-to-Print”, wspólnej inicjatywy firm Windmöller & Hölscher, Sun Chemical, Nordmeccanica i Janoschka.

Celem projektu, który cieszy się bardzo dużą popularnością już od pierwszej konferencji w 2009 r., jest wspieranie lokalnych drukarni, właścicieli marek w branży druku fleksograficznego i wklęsłodruku oraz usługodawców w kategorii konwersji z rotograwiury do fleksografii, a ponadto prezentacja najlepszych praktyk i innowacyjnych rozwiązań na rynku.

 Podczas warsztatów zaprezentowano najnowsze trendy rynkowe, strategie i bieżące osiągnięcia w obszarze farb drukarskich, form drukowych, rotograwiurowych i fleksograficznych pras drukarskich, maszyn do laminowania. Warsztaty dostarczyły wspaniałej okazji do konsultacji z ekspertami z rożnych dziedzin przemysłu drukarskiego. Podczas konferencji omówiono zapotrzebowanie na produkty i usługi na lokalnych rynkach oraz potencjalne formy wspierania ich rozwoju.

 Poza prezentacjami i dyskusjami tematycznymi, program konferencji w Polsce obejmował również wizytę w drukarni Drukpol, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z przebiegiem procesu wytwarzania druków na maszynie WINDMÖLLER & HÖLSCHER MIRAFLEX AM oraz procesu laminacji na maszynie NORDMECCANICA DUPLEX COMBI LINEAR.

 Konferencja w Ożarowie Mazowieckim to już dwunaste spotkanie z cyklu Image-to-Print po wcześniejszych prezentacjach w Rosji, Malezji, Tajlandii, Brazylii, Argentynie, Dubaju, Meksyku, Indonezji, Chinach, Wietnamie i Włochach.

Kolejne spotkania zaplanowano w Ameryce i Azji. Oba kontynenty zajmują istotne miejsce na rynku wklęsłodruku i fleksografii.Więcej informacji o projeckie Image-to-Print i dalszych planach na stronie www.image-to-print.com