Na targach ICMA EXPO 2017 firma Sun Chemical zaprezentuje rozwiązania w zakresie farb, taśm magnetycznych i zabezpieczenia marki przeznaczone do kart plastikowych

2017-02-21

PARSIPPANY, stan New Jersey, Stany Zjednoczone – 16 lutego 2017 r. – Na targach ICMA EXPO 2017 w Orlando na Florydzie odbywających się w dniach od 27 do 30 marca firma Sun Chemical zaprezentuje pełną gamę farb sitodrukowych i offsetowych, taśm magnetycznych, rozwiązań w zakresie zabezpieczenia marki i materiałów elektronicznych do druku kart kredytowych i laminowanych.

„Dzisiaj plastikowe karty mogą być kluczowym źródłem przychodów i lojalności klienta dla właścicieli marek. Niemniej ważne jest, aby zabezpieczyć dane na kartach klientów przed ewentualnym oszustwem.” – powiedział Chris Parrilli, Wiceprezes i Menedżer Produktu w Zastosowaniach Przemysłowych, Dział Farb dla Ameryki Północnej w firmie Sun Chemical. „Gama farb, lakierów, klejów i taśm magnetycznych firmy Sun Chemical na potrzeby zabezpieczenia marki przed fałszerstwem oraz srebrnych i grafitowych farb przewodzących może być kompletnym rozwiązaniem w dziedzinie druku kart kredytowych i laminowanych.”

Farby sitodrukowe i offsetowe firmy Sun Chemical zapewniają doskonałą adhezję do kart plastikowych

Odwiedzający stoisko nr 306 będą mieli okazję zapoznać się z rodziną farb sitodrukowych i offsetowych, klejów i żywic SunCarte® firmy Sun Chemical, które oferują doskonałą siłę wiązania i adhezję do laminatu, a jednocześnie zapewniają spójne odwzorowanie kolorów. Rodzinę SunCarte można również dostosować do różnorodnych wykończeń metalizowanych. Linia jest łatwa w obsłudze i zapewnia doskonałą adhezję do typowych tworzyw sztucznych, dzięki czemu działy drukarskie mogą łatwiej reagować na potrzeby rynku kart plastikowych.

Linia produktów SunCarte zawiera farby sitodrukowe UV oferujące różnorodne możliwości wykończenia do stosowania na kartach plastikowych. Biel kryjąca SunCarte UVPC to farba opracowana specjalnie do kolorowych materiałów podstawowych PVC, natomiast dzięki zastosowaniu farby bezbarwnej SunCarte UVPC można uzyskać wykończenie perłowe, srebrne, złote lub specjalne. Farba bezbarwna UVPC ma również właściwości adhezyjne, ponieważ ultracienka utrwalona folia zmniejsza gromadzenie się materiału.

Rodzina SunCarte zawiera również linię farb offsetowych UV do kart plastikowych (SunCarte Offset UV Plastic Card) przeznaczonych wyłącznie do tych kart. Farby SunCarte Offset UV Plastic Card można nakładać na szeroką gamę tworzyw sztucznych. Farby te zapewniają dużą siłę wiązania, doskonałą drukowalność i kolory odporne na ciepło. Farby do kart plastikowych mogą być również dozowane za pomocą dozowników farb MX12 w ramach Systemu Dozowania Firmy Sun Chemical.

Oferowane taśmy magnetyczne zapewniają doskonałe właściwości magnetyczne i są przeznaczone do kart kredytowych/laminowanych.

Dostarczając od ponad 40 lat wysokiej jakości taśmy magnetyczne na potrzeby sektora finansowego na całym świecie, Dział Materiałów Zaawansowanych firmy Sun Chemical jest w stanie zapewnić producentom kart standardowe, kolorowe i zadrukowane taśmy magnetyczne (oparte na technologii udostępnionej przez grupę DIC), które są atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie są niezwykle trwałe i niezawodne. Taśma magnetyczna firmy DIC wykazuje doskonałe właściwości magnetyczne, w tym wysoką rozdzielczość i niski poziom zakłóceń przy precyzyjnym przebiegu fali.

Zachowanie atrakcyjnego wyglądu karty plastikowej przy wzmocnieniu zabezpieczeń

Stosując szeroką gamę widocznych i niewidocznych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia marki, firma Sun Chemical może pomóc władzom i markom w opracowaniu strategii, planowaniu działań na wypadek sytuacji kryzysowej oraz w planowaniu systemu kontroli pochodzenia produktu i innych mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo i ochronę kart identyfikacyjnych.

Jedna z wielu możliwych metod niejawnych, jakie oferuje firma Sun Chemical, to system kodowania w podczerwieni o nazwie Verigard™, system bezpieczeństwa, w którego ramach podczas dowolnego procesu drukowego na dowolnym podłożu do farb, żywic lub lakierów dodaje się niewielką ilość znaczników (albo markerów chemicznych). Markery systemu Verigard nie mają wpływu na parametry druku ani na właściwości kolorów, ponieważ dodaje się je w bardzo niewielkich stężeniach, a system jest bardzo przydatny, ponieważ karty mogą być uwierzytelnione od razu, za pomocą czytnika V400 wyprodukowanego przez firmę Sun Chemical.

Podmioty oferujące karty kredytowe również starają się zwiększyć bezpieczeństwo swoich kart dzięki technologii EMV. Dział Materiałów Zaawansowanych firmy Sun Chemical ma w tej istotnej dziedzinie do zaproponowania różnorodne materiały elektroniczne, w tym anteny mikropakowe i produkty metalizowane do farb nanosrebrnych nakładanych w technologii AJT do łączników oraz materiały zaawansowane, takie jak nanosrebro, pallad i złoto, wspomagające działanie chipa.

Więcej informacji na temat produktów firmy Sun Chemical do kart plastikowych można uzyskać pod adresem: www.sunchemical.com/plasticcards, pobierając dokumentację techniczną, lub odwiedzając stoisko firmy Sun Chemical nr 306 na targach ICMA EXPO 2017 w dniach od 27 do 30 marca, Renaissance Orlando, Sea World w Orlando na Florydzie.