Na-tegorocznych targach InPrint 2014 SunJet zaprezentuje ukierunkowane na nowe zastosowania farby do druku inkjetowego

2014-03-24

Na stoisku SunJet będzie można zapoznać się z ogromną wiedzą specjalistyczną i bogatym doświadczeniem spółki oraz wymaganiami dotyczącymi różnych zastosowań w oparciu o technologie produktowe ukierunkowane na potrzeby rynkowe oraz farby marki Dimoda i Revolution.

Wśród farb marki Dimoda do druku inkjetowego znajdują się farby wodne, rozpuszczalnikowe oraz utrwalane promieniowaniem UV, przeznaczone do wykonywania nadruków ozdobnych na podłożach takich jak drewno i laminaty, ornamentów krawędziowych i profili foliowych oraz bezpośredniego drukowania na tapetach i panelach szklanych stosowanych w aranżacji wnętrz.

Farby marki Revolution opracowano z myślą o zastosowaniach wymagających nadruków o dużej przyczepności i odporności, z uwzględnieniem farb do drukowania bezpośredniego w technologii inkjetowej na obiektach trójwymiarowych, np. klockach hamulcowych, pokrowcach na telefon, wskaźnikach na tablicy rozdzielczej i artykułach gospodarstwa domowego.

Farby marki Revolution obejmują również farby specjalistyczne do nadruków bezpośrednich na pojemnikach przeznaczonych na produkty szybkorotujące, użytkowanych w środowisku o dużym natężeniu produkcji. Farby te spełniają wymagania dotyczące niskiego stopnia migracji farby z materiałów opakowaniowych, a jednocześnie umożliwiają recykling stosowanych opakowań.

„Druk inkjetowy wychodzi poza zastosowania związane z nanoszeniem grafiki, coraz bardziej wzbogacając techniki produkcji przemysłowej o rozległe korzyści płynące ze stosowania tej technologii” - mówi Phil Jackman, Product Manager w dziale Industrial and Décor SunJet. „Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas farby umożliwią naszym partnerom z segmentu producentów oryginalnego sprzętu zwiększyć swój udział w nowych i ekscytujących rynkach druku cyfrowego.”

Peter Saunders, Global Business Manager w SunJet: „Widzimy, że środek ciężkości w obszarze zastosowań i procesów w branży poligraficznej przesuwa się w stronę technologii cyfrowych. To wymaga położenia dodatkowego nacisku na innowacyjność w zakresie składu chemicznego farb drukarskich, w którym dysponujemy znacznym potencjałem, czego wyrazem jest fakt, że SunJet zaprezentuje na targach największy wybór farb.” 

Na zakończenie Peter Saunders dodaje: „SunJet posiada wyjątkową pozycję na rynku inkjetowym ze względu na dorobek Sun Chemical oraz bogate doświadczenie w tradycyjnych zastosowaniach związanych z technologią druku analogowego. Dzięki temu, we współpracy z naszymi partnerami z segmentu producentów oryginalnego sprzętu, możemy opracować praktyczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i wykorzystujące technologię druku inkjetowego.”

Na stoisku SunJet będzie można zapoznać się również z farbami przeznaczonymi do zastosowań tradycyjnych w przemyśle i druku analogowym.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska SunJet i Sun Chemical podczas targów InPrint 2014 (stoisko E28 w hali 21).