Nagroda Frost & Sullivan dla lakierów ochronnych SunBar (Aerobloc) firmy Sun Chemical

2016-12-13

Sun Chemical poinformował o przyznaniu stworzonym przez siebie lakierom ochronnym z serii SunBar (Aerobloc) prestiżowej nagrody Frost & Sullivan. Jej uroczyste wręczenie odbędzie się 11 stycznia 2017 roku, podczas dedykowanej konkursowi gali Excellence in Best Practices w hotelu Marriott La Jolla w San Diego.

Nagrody Frost & Sullivan przyznawane są firmie, strategii, procesowi bądź wytycznej w działalności, charakteryzującej się światowej klasy poziomem w swojej branży. Stworzone przez Sun Chemical lakiery ochronne SunBar (Aerobloc) uhonorowano za korzyści, jakie przynoszą swoim użytkownikom oraz wpływ na cały przemysł, w jakim znajdują zastosowanie.
SunBar (Aerobloc) umożliwia firmom przetwórczym nanoszenie niedrogich, trwałych i proekologicznych powłok, które – tworząc homogeniczną i elastyczną warstwę chroniącą przed działaniem gazów – można aplikować na farby i poddawać laminowaniu. Co więcej, produkt ten wychodzi naprzeciw rynkowym trendom względem coraz niższych gramatur opakowań. SunBar (Aerobloc) to – zdaniem producenta – efektywna kosztowo, biodegradowalna, wolna od chloru i metali alternatywa dla innych, konkurencyjnych rozwiązań.
„SunBar (Aerobloc) to technologicznie zaawansowany produkt nowej generacji, oferujący szereg niepodważalnych zalet. Wśród nich warto wymienić: łatwą obsługę, kompatybilność z techniką fleksograficzną oraz znakomite właściwości ochronne dla zapakowanych wyrobów – przekonuje Arun Ramesh, analityk przemysłowy Frost & Sullivan. – Linia produktów SunBar (Aerobloc) wychodzi naprzeciw obecnym oczekiwaniom klientów wobec pakowanych z ich udziałem wyrobów, jest też rozwiązaniem atrakcyjnym pod względem kosztowym”.
W ostatnim czasie Sun Chemical nawiązała współpracę z Acpo ltd. – liderem w zakresie powlekania folii giętkich, by sprostać rosnącemu popytowi rynkowemu na opakowania o wysokim stopniu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. W jej ramach Sun Chemical dostarcza lakiery SunBar (Aerobloc), które są wykorzystywane do powlekania i aplikowania na różnego rodzaju folie, znajdujące następnie zastosowanie w różnych procesach przetwórczych. Acpo ltd. specjalizuje się w powlekaniu cienkich folii wykorzystując do tego najwyższej klasy sprzęt; dzięki temu – jak zapewniają obaj partnerzy przedsięwzięcia – firmy zajmujące się przetwórstwem zyskują alternatywę w postaci folii ochronnych wykonywanych po uzasadnionym ekonomicznie koszcie, a przy tym oferujących poprawione właściwości barierowe. Co więcej, ich stosowanie eliminuje konieczność inwestowania przez firmę przetwórczą w specjalistyczny sprzęt do powlekania.

W imieniu firmy Sun Chemical nagrodę podczas styczniowej gali odbierze dr Philippe Schottland – dyrektor działu zajmującego się technologiami i materiałami funkcjonalnymi: „Wyróżnienie ze strony Frost & Sullivan to kolejne potwierdzenie tytanicznej pracy, jaką dział badawczo-rozwojowy Sun Chemical wykonuje w celu tworzenia i rozwijania nowych produktów, mających znaczący wpływ na rynek i działających na nim klientów. Lakiery ochronne SunBar (Aerobloc) wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wielu właścicieli marek względem bezpieczeństwa przechowywanej żywności, wydłużenia cyklu życia produktu na półce sklepowej czy też obniżenia wagi opakowania”.