Nasze farby nie zawierają kobaltu od 4 lat!

2017-08-08

Drogi Partnerze Biznesowy,

Możliwe, że dotarła do Ciebie wiadomość, że pewne firmy sektora farb i pigmentów niedawno ogłosiły, że ich produkty nie będą już zawierać kobaltu. Chcielibyśmy skorzystać z tej możliwości, by przypomnieć naszym klientom, że wszystkie nasze farby do druku arkuszowego nie zawierają kobaltu już od czterech lat.

 

W 2010 r. Sun Chemical przewidziało zmianę prawnej klasyfikacji związków kobaltu (CO), które w tamtych latach były standardowym składnikiem wszystkich farb do druku arkuszowego. Rozpoczęliśmy wtedy uważny proces usunięcia kobaltu ze wszystkich naszych produktów do druku arkuszowego, schnących oksydacyjnie, w taki sposób by nie osłabić osiągów tych produktów.

 

Do końca 2010 roku, byliśmy w stanie potwierdzić, usunięcie wszystkich składników zawierających kobalt ze wszystkich produktów Sun Chemical.  Z racji długiego okresu przydatności farb do druku arkuszowego, potwierdzenie braku kobaltu w składowanych przez nas produktach było możliwe w 2013 r.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów do druku arkuszowego, prosimy o kontakt pod adresem: sheetfed@sunchemical.com.