Nowe farby Sun Chemical do sitodruku i druku przemysłowego zadebiutują na targach Fespa 2015

2015-05-07

Targi Fespa 2015 (odbywające się od18 do 22 maja w Kolonii) staną się dla firmy Sun Chemical okazją do zademonstrowania nowych farb, wchodzących w skład serii SunPromo i dedykowanych na rynek sitodruku i druku przemysłowego. Oferta firmy w tym zakresie będzie prezentowana na stoiskach C1 i C5, zlokalizowanych w pawilonie nr 8.

 

Nowo anonsowane farby z rodziny SunPromo to serie VioGraph VGF, VioFlash VCF oraz VioFlex VFX. To farby sitodrukowe, przeznaczone do szeroko rozumianych zastosowań graficznych. Jak zapewnia producent, zarówno farby UV jak i solwentowe SunPromo oferują wzbogaconą recepturę, wychodząc naprzeciw, a nawet wykraczając poza potrzeby drukarń sitodrukowych.
Swój debiut na targach Fespa 2015 będzie miała również nowa farba sitodrukowa Monocure Universal Container UCI, wchodząca w skład rodziny SunPoly. Jej receptura została stworzona z myślą o zadrukowywaniu m.in. różnego typu kontenerów plastikowych z dużą prędkością.

Nowe produkty do zastosowań graficznych
Seria VioGraph VGF obejmuje wszechstronne farby UV, stworzone z myślą produkcji wysokiej jakości materiałów reklamowych, eksponowanych w sklepach i innych punktach sprzedaży detalicznej. Charakteryzują się one wysokim poziomem adhezji i szybkim schnięciem, co - zdaniem producenta - czyni je optymalnym wyborem przy zastosowaniach graficznych takich jak materiały POP, reklamy, systemy oznaczeń, samoprzylepne materiały dekoracyjne czy witryny okienne. Farby te są kompatybilne z szerokim portfolio arkuszowych podłoży drukowych, dzięki czemu stosujące je drukarnie mogą bazować na jednym, wspólnym dla różnych aplikacji i materiałów zestawie farb.
VioFlash VFC to z kolei seria farb sitodrukowych UV, dedykowana do zadrukowywania w trybie inline różnego rodzaju materiałów plastikowych, papierów i kartonów. Charakteryzują się one wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, zapewniając atrakcyjną dla oka, nie powodującą refleksów świetlnych reprodukcję oraz krótki czas schnięcia. Znajdują zastosowanie przy produkcji reklam wewnętrznych, displejów i opakowań. Farby z serii VioFlash VFC mogą być aplikowane na różnego rodzaju podłoża półsztywne i samoprzylepne typu PVC, jak również na papiery, kartony oraz wybrane, wstępnie przygotowane do drukowania materiały poliestrowe.
Kolejna nowość targowa – VioFlex VFX – to seria farb sitodrukowych UV, przeznaczonych do zadrukowywania z wysoką prędkością podłoży samoprzylepnych typu PVC oraz materiałów półsztywnych. Jako najważniejsze cechy tej linii produktów można wymienić wysoką wszechstronność, właściwą przyczepność do podłoża, wysoki połysk wykańczanych powierzchni oraz krótki czas schnięcia. Dedykowane aplikacje to w ich przypadku m.in. naklejki okienne, etykiety, reklama wewnętrzna, displeje oraz opakowania. Receptura farb VioFlex VFX uwzględnia rygorystyczne wymagania rynków graficznego i reklamowego względem wszechstronności i uniwersalności zastosowań.

Nowe farby do produkcji opakowań przemysłowych
Monocure Universal Container UCI to najnowszy produkt grupy SunPoly – rodziny farb sitodrukowych UV, przeznaczonych do zadrukowywania z wysoką prędkością butelek plastikowych, kontenerów oraz tulei. Ich recepturę opracowano z myślą o szybkich, wielokolorowych liniach wytwórczych, oferujących najwyższe parametry produkcyjne. W skład rodziny SunPoly wchodzą farby: biała kryjąca/podkładowa, czarna o wysokiej gęstości oraz cały zestaw farb wielokolorowych o wysokim połysku.

Mówi Robin McMillan, menedżer produktu w europejskim dziale farb przemysłowych i graficznych Sun Chemical: „Z niecierpliwością czekamy na targi Fespa, na których zaprezentujemy nasze innowacyjne farby sitodrukowe, dedykowane na rynek zastosowań graficznych i przemysłowych. Zostały one zaprojektowane, by sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów z segmentu displejów czy opakowań. Odwiedzający nasze stoisko goście, poza zapoznaniem się z nowościami produktowymi, będą mieli okazję do porozmawiania z ekspertami Sun Chemical z zakresu sitodruku i druku przemysłowego i przedyskutowania optymalnych rozwiązań wspierających ich biznes”.

Więcej informacji na temat oferowanych przez Sun Chemical farb graficznych i przemysłowych można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.