Nowosci-Sun-Chemical-dla-branzy-opakowan-z-targow-ExpoPrint-Latin-Americas-2014 Aktualności

2014-08-11

Targi ExpoPrint Latin Americas w São Paulo były dla firmy Sun Chemical i jej macierzystej spółki – DIC – okazją do zaprezentowania szerokiego portfolio rozwiązań, przeznaczonych na rynek opakowań. Mają one pomóc w zwiększeniu atrakcyjności prezentowanych na półkach sklepowych produktów, a docelowo – ich sprzedaży.

„Właściciele marek w coraz większym stopniu zwracają uwagę na to, by opakowania ich produktów przyciągały swoją atrakcyjnością uwagę klientów oglądających półki sklepowe – mówi Fernando Tavara, prezes Sun Chemical Latin America. – Wyróżniające się na tle konkurencji opakowanie to większa szansa na pozyskanie nabywcy. Istotne jest również, by na wszystkich opakowaniach utrzymać stabilność kolorystyczną, zwłaszcza w przypadku barw korporacyjnych. Targi ExpoPrint były znakomitą okazją do zaprezentowania całej gamy rozwiązań, które w tym pomagają. Wykorzystaliśmy przy tym różne podłoża drukowe, także z zastosowaniem efektów specjalnych”.

Systemy znakowania laserowego SunLase
Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się rozwiązania znakowania laserowego z serii SunLase. Są to specjalne powłoki, wykorzystywane do nanoszenia dodatkowych informacji na opakowania, już po ich finalnym zamknięciu. Sprawdzają się one również w standardowej linii pakującej, bądź jako system personalizujący produkcję w jej końcowej fazie.
Przy zastosowaniu rozwiązania SunLase podczas drukowania na podłoże nanoszona jest transparentna bądź kolorowa powłoka. Po opieczętowaniu bądź zaplombowaniu opakowania, tworzona jest personalizowana treść, zawierająca kod QR, kod kreskowy, logotyp czy datę przydatności do spożycia. Jest ona aplikowana przy użyciu specjalnego lasera, który zmienia w zaznaczonych miejscach kolor danej partii na czarny, bez ryzyka uszkodzenia opakowanego produktu.
Goście odwiedzający stoisko Sun Chemical mieli możliwość wzięcia udziału w prowadzonych „na żywo” prezentacjach rozwiązania SunLase. Na różne podłoża, m.in. tekturę falistą i folię, aplikowane były przykładowe kody QR, kody kresowe, logotypy, tekst oraz numery seryjne.

SunInspire – atrakcyjne dla konsumenta efekty specjalne na opakowaniach
Kolejne prezentowane w São Paulo rozwiązanie to SunInspire – seria specjalnych farb i powłok pozwalających na aplikowanie niestandardowych efektów specjalnych na opakowania, zwiększających ich atrakcyjność. Tu również dostępne były próbki różnych wyrobów, m.in. z zastosowaniem efektów metalicznych, wykorzystywanych przy opakowaniach premium. Opcja jest - zdaniem firmy Sun Chemical - bardziej efektywna, także pod względem kosztów i ilości generowanych odpadów, niż tradycyjne materiały metalizowane czy tłoczenie folią na zimno/gorąco.
W skład serii SunInspire wchodzą farby i powłoki, pozwalające na osiągnięcie różnych specjalnych efektów. Są wśród nich: srebrny metaliczny, złoty, wielobarwny, fluorescencyjny, perłowy, opalowy, mieszany, dotykowy i wypukły.

Gwarancja utrzymania stabilności kolorystycznej na wszystkich podłożach
Podczas prezentacji targowych firma Sun Chemical informowała odwiedzających jej stoisko o tym w jaki sposób można optymalnie wykorzystywać system PantoneLIVE – działające „w chmurze” rozwiązanie, pozwalające właścicielom marek, projektantom i drukarzom w wiarygodny sposób określić odwzorowanie kolorów specjalnych i firmowych na różnych podłożach zadrukowywanych w różnych technikach.
Będąc preferowanym partnerem X-Rite/Pantone, rozwiązania firmy Sun Chemical są w pełni kompatybilne z systemem PantoneLIVE, co oznacza, że receptury jej farb znajdują się  w dostępnej zdalnie globalnej bazie kolorów Global Shade Library. Jej zadaniem jest zwiększenie stabilności i dokładności dopasowania kolorów stosowanych farb. Przy użyciu tej globalnej platformy użytkownik może złożyć zapytanie o każdy kolor z oferty Sun Chemical zarejestrowany w PantoneLIVE.

Opcje dekorowania podłoży metalowych
Firma Sun Chemical wykorzystała targi ExpoPrint także do zaprezentowania specjalistycznych rozwiązań SunDuo, SunTrio i SunAltec w zakresie nanoszenia efektów dekoracyjnych na podłoża metalowe. Pierwsze z nich to innowacyjna, elastyczna farba, umożliwiająca aplikowanie efektów dekoracyjnych na puszki stalowe i aluminiowe. Cechuje ją wysoki poziom drukowności, także przy wysokich prędkościach maszyn, oraz adhezji – zarówno z lakierem jak i bez jego zastosowania.
SunTrio z kolei to wszechstronne, elastyczne, uzasadnione ekonomicznie farby o wysokim poziomie żywotności, przeznaczone do aplikowania na wszelkiego typu metalowe puszki i inne pojemniki. Stworzone z myślą o wydajnej produkcji opakowań metalowych przy wysokich prędkościach maszyn, farby z serii SunTrio zapewniają niski poziom parowania i wysoką przyczepność poszczególnych warstw do podłoża. W skład serii wchodzą też farby o niskim poziomie migracji, dedykowane na rynek opakowań na żywność i inne wrażliwe produkty. Dzięki wysokiej drukowności przy dużych prędkościach SunTrio jawi się jako wydajne rozwiązanie do trzyczęściowych opakowań metalowych.
Seria SunAltec oferuje wysoką jakość, wydajność i przyczepność przy zadrukowywaniu produktów takich jak aerozole, butelki na napoje czy tuby aluminiowe. Może znaleźć zastosowanie w różnych środowiskach druku; jest tez kompatybilna z różnymi systemami suszenia: termicznym, katalitycznym i UV.

Pełna gama rozwiązań dla drukarń wąskowstęgowych
Podczas ekspozycji targowej Sun Chemical nie mogło zabraknąć rozwiązań w zakresie druku wąskowstęgowego. Tu firma zademonstrowała m.in. SolarFlex Nova SL – serię farb do druku flekso UV. Dedykowane na rynek etykiet, zawieszek, tulei typu sleeve, biletów i innych podobnych aplikacji znajdujących zastosowanie w druku wąskowstęgowym, farby te cechuje optymalne zachowanie w maszynie drukującej, niski poziom zapachu (istotny przy produktach wrażliwych), szybkie schnięcie oraz żywotność kolorystyczna. Ich receptura nie uwzględnia żadnych lotnych związków organicznych (VOC) i jest zgodna z wytycznymi firmy Nestle. Jak zapewnia Sun Chemical, seria SolarFlex Nova SL umożliwia zastosowanie szerszej palety barw i wpływa na niższe zużycie farby podczas drukowania.
Innym produktem, na który zwracali uwagę goście Sun Chemical z sektora produkcji wąskowstęgowej, były farby i powłoki z serii SunCure, przeznaczone do druku flekso UV. Dedykowane są one dla drukarń opakowaniowych, które mają do czynienia z częstymi przezbrojeniami maszyn i stosują w produkcji szerokie spektrum papierów i kartonów. Farby SunCure zapewniają szeroki gamut kolorystyczny, wysoki poziom adhezji do różnych podłoży oraz możliwość suszenia UV podłoży papierowych i kartonowych, także o wysokim stopniu wrażliwości. Są kompatybilne z systemami lakierowania, działającymi w trybie in-line oraz off-line.