Podczas EuroForum organizowanego przez IMCA specjaliści z firm Sun Chemical i DIC Experts opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla kart plastikowych

2014-09-29

Podczas prezentacji, którą zaplanowano na 10 października w godzinach 11:30-12:00, omówione zostaną powszechnie stosowane dziś technologie zadruku kart oraz możliwości oferowane producentom przez nowe produkty farbiarskie, w zakresie zwiększania wydajności, zmiany wyglądu kart oraz dołączenia elementów stanowiących wartość dodaną.

Uczestnicy prezentacji przekonają się, w jaki sposób zmiany w zakresie farb drukarskich mogą przynieść korzyść producentom kart – zastosowanie technologii 100 procent UV przyczynia się do zmniejszenia całkowitych kosztów druku, jest też korzystne dla środowiska naturalnego, umożliwia osiągnięcie wyższej jakości druku oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

Przykładem takich rozwiązań jest oferowana przez SunChemical rodzina produktów SunCarte® –przeznaczonych do sitodruku i druku techniką offsetową farb, klejów oraz lakierów, które wykazują wysoką siłę łączenia oraz przyczepność w procesie laminacji, jednocześnie zapewniając wierne odwzorowanie barw. Istnieje też możliwość indywidualnego opracowania produktów SunCarte dla uzyskania różnego rodzaju wykończeń metalicznych. Omawiana linia produktów jest łatwa do stosowania i charakteryzuje się znakomitą adhezją do powszechnie stosowanych tworzyw sztucznych, co pomaga drukarniom spełniać potrzeby rynku kart plastikowych.

Linia produktów SunCarte obejmuje nowe farby sitodrukowe, umożliwiające zastosowanie szeregu różnych wykończeń stosowanych na kartach z tworzyw sztucznych. Nieprzezroczystą białą farbę SunCarte Opaque White opracowano specjalnie do stosowania na barwionym materiale bazowym PVC, natomiast farby SunCarte Clear mogą być wykorzystywane w celu osiągnięcia wykończenia o efekcie perłowym, srebrnym, złotym oraz zapewniającym efekty specjalne. SunCarte Clear wykazuje również właściwości adhezyjne, ponieważ ultra-cienka powłoka utrwalonej farby minimalizuje grubość gotowego produktu.

Gama produktów SunCarte obejmuje też serię farb Offset UV Plastic Card przeznaczoną specjalnie do stosowania na kartach plastikowych. Farby SunCarte Offset UV Plastic Card, które można stosować na szerokiej gamie tworzyw sztucznych, wykazują wysoką siłę łączenia, doskonałą drukowność oraz dają kolory odporne na działanie temperatury. Farby do kart plastikowych mogą też być wykorzystywane z dozownikami farb programu Sun Chemical Dispenser Program MX12.

W czasie prezentacji słuchacze poznają również pewne informacje dotyczące kart z ukrytym paskiem magnetycznym, dotyczące między innymi ich historii, wyzwań produkcyjnych oraz stosowanych obecnie rozwiązań. Paski magnetyczne DIC dostarczane są do firm sektora finansowego na całym świecie już od ponad 40 lat. Gama taśm magnetycznych oferowanych przez DIC, spółkę macierzystą Sun Chemical, dostępna jest w różnych kolorach i stylach, uwzględnia różnego rodzaju funkcje ochrony marki i funkcje bezpieczeństwa, które można stosować dla dodatkowej ochrony marki.

R. McMillan to manager produktów przemysłowych i graficznych firmy Sun Chemical na Europę. Ma ponad 27 lat doświadczenia w pracy w branży farbiarskiej; ukończył chemię na The University of Kent (Canterbury).

J. Schneiderhan pracuje w branży kart plastikowych od 1993 roku; odegrał istotną rolę w tworzeniu produktów z gamy pasków magnetycznych w firmie DIC. Jest absolwentem Allegheny College.

Organizowane przez ICMA EuroForum, skierowane do pracowników technicznych i zajmujących się produkcją kart, obejmuje zagadnienia, tendencje i tematy związane z produkcją. To znane w branży wydarzenie, dające możliwość wymiany idei oraz rozmowy z wiodącymi specjalistami na temat strategii i rozwiązań, a także poznania tendencji i możliwości występujących w branży. EuroForum odbędzie się w dniach 9-10 października 2014 w monachijskim Holiday Inn Munich—City Centre.

Więcej informacji na temat produktów firm Sun Chemical oraz DIC dla rynku kart plastikowych można uzyskać pod adresem www.sunchemical.com/plasticcards.

 

O firmie Sun Chemical

Sun Chemical, członek grupy DIC, to największy na świecie producent farb drukarskich i pigmentów, a także wiodący dostawca materiałów dla branży opakowań, wydawniczej, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków oraz innych branż. Roczny wolumen sprzedaży firmy Sun Chemical przekracza 3,5 mld USD, a ponad 8 tysięcy jej pracowników świadczy wsparcie dla klientów na całym świecie.

Sun Chemical Corporation jest spółką zależną Sun Chemical Group Coöperatief U.A. zarejestrowanej w Holandii, a jej biuro główne znajduje się w Parsippany, w stanie New Jersey (USA). Więcej informacji na temat firmy można uzyskać na jej stronie internetowej pod adresem www.sunchemical.com.