Podczas GlassTec, Sun Chemical zaprezentuje SunVetro

2014-10-23

SUN CHEMICAL – 20 października 2014 – W czasie GlassTec 2014, międzynarodowych targów dla branży produkcji i przetwórstwa szkła odbywających się w Düsseldorfie w dniach 21-24 października 2014, Sun Chemical zaprezentuje rozwiązania należące do gamy farb SunVetro.

 

SunVetro to gama farb przeznaczonych do druku na szkle, obejmująca utrwalane promieniami UV oraz konwencjonalne farby rozpuszczalnikowe, jak również szereg produktów opcjonalnych umożliwiających osiągnięcie efektów specjalnych, takich jak efekt zmrożenia lub wytrawienia, farby termochromatyczne, a nawet produkty umożliwiające włączenie jawnych i niejawnych elementów ochrony marki.

 

Gama produktów SunVetro obejmuje także produkty przeznaczone do natryskowego nanoszenia na szkło oraz uszlachetniania na zimno, odpowiednie do stosowania na etapie po obróbce w celu zwiększenia odporności na ścieranie. Produkty z opisywanej gamy mogą być stosowane na szkle, w tym na butelkach i naczyniach do napojów, opakowaniach produktów kosmetycznych i leków, wyrobach ceramicznych, telefonach komórkowych, ekranach komputerowych, ekranach urządzeń do gier oraz meblach. W czasie wystawy, na stoisku nr C49-1 w Hali 12 prezentowana będzie pełna gama tych produktów.

 

Odwiedzający będą mogli przekonać się, w jaki sposób szkło – będące idealnym podłożem do opakowań szerokiej gamy produktów, od żywności, poprzez kosmetyki do napojów – może być znakowane w sposób zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Obok właściwości barierowych i możliwości recyklingu, zwiększa to atrakcyjność tego materiału dla konsumentów oraz pomaga właścicielom marek i sieciom handlowym w maksymalizacji sprzedaży.

 

Robin McMillan, Manager ds. Marketingu na Europę w dywizji farb przemysłowych firmy Sun Chemical mówi: „Szkło od zawsze jest atrakcyjnym podłożem z punktu widzenia właścicieli marek z powodu jego właściwości barierowych i powszechnej akceptacji przez konsumentów. Jednak trudność w bezpośrednim zdobieniu szkła może zmniejszyć atrakcyjność wizerunku marki, ponieważ część farb przeznaczonych do sitodruku zawiera metale ciężkie i lotne związki organiczne (VOC), przez co druk na szkle jest zawsze mniej praktycznym rozwiązaniem.

 

R. McMillan dodaje: „Jednak produkty SunVetro przełamują te wyzwania, ponieważ dekoracja szkła z ich użyciem zapewnia osiągnięcie barw żywych oraz o wystarczająco wysokiej jakości, dzięki czemu produkty marki na półce sklepowej stają się bardziej żywe i bardziej widoczne. Możliwość osiągnięcia takiego efektu bez metali ciężkich i lotnych związków organicznych, będących przedmiotem surowych ograniczeń prawnych, to prawdziwy postęp w segmencie dekoracji wyrobów szklanych.”

 

Więcej informacji na temat firmy Sun Chemical oraz rozwiązań SunVetro do dekoracji szkła można znaleźć na stronie www.sunchemical.com lub uzyskać na naszym stoisku na targach.