Podczas Labelexpo 2013 Sun Chemical zaprezentuje nowe białe farby utrwalane UV do druku techniką fleksografii

2013-09-25

Podczas Labelexpo 2013, firma Sun Chemical zaprezentuje dwie nowe białe farby utrwalane UV, przeznaczone do druku techniką fleksografii, jak również wiele innych innowacyjnych rozwiązań w zakresie farb.

Do globalnej rodziny farb Sun Chemical przeznaczonych do druku na wąskiej wstędze materiału dołączyły produkty SolarFlex Neutron White oraz SolarFlex Sleeve High Opacity White.

SolarFlex Neutron White to biała farba o wysokim stopniu krycia, przeznaczona do stosowania jako pierwsza warstwa farby w druku fleksograficznym. Produkt został gruntownie przeformułowany przy zastosowaniu najnowszej technologii i procesów produkcyjnych, dzięki czemu udało się osiągnąć przełom w zakresie właściwości technicznych. Testy beta wykazały, że dzięki SolarFlex Neutron White możliwe jest osiągnięcie wyników lepszych od produktów konkurencyjnych pod względem krycia, drukowności i połysku.

Drukarnie korzystające z SolarFlex Neutron White mogą stosować wałki anilox o drobniejszej liniaturze i mniejszej pojemności, jednocześnie osiągając taką samą intensywność bieli, jak w przypadku konwencjonalnej fleksograficznej białej farby UV, dzięki czemu uzyskanie tego samego krycia wymaga mniejszego zużycia farby. Zastosowanie wałków anilox o drobniejszej liniaturze i mniejszej pojemnośct o dla drukarni również możliwość uzyskania ostrzejszego tekstu i linii, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego kontrastu w porównaniu z najciemniejszymi towarami, na których umieszczana jest etykieta.

Farba biała SolarFlex Neutron White przeznaczona jest do nakładania jako pierwsza warstwa w druku etykiet, metek, tulei, biletów oraz do innych zastosowań w druku na wąskiej wstędze materiału, gdzie wymagane jest wysokie krycie i intensywna biel. Ponieważ farba pozwala na osiągnięcie zadruku bez przesiań, umożliwia także druk na podłożach aluminiowych. W połączeniu z SolarFlex Nova SL oraz innymi farbami utrwalanymi przy pomocy UV lub EB należącymi do systemu produktów Solaris System, omawiany produkt nadaje się do zastosowania na szerokiej gamie maszyn drukujących na wąskiej i średniej wstędze materiału.

Druga fleksograficzna biała farba UV, którą Sun Chemical zaprezentuje podczas Labelexpo 2013, to SolarFlex Sleeve High Opacity White, która umożliwia klientom osiągnięcie krycia porównywalnego z innymi białymi farbami UV przeznaczonymi do fleksograficznego zadruku rękawów typu sleeve, jednak przy niższej gramaturze powłoki.

SolarFlex Sleeve High Opacity White to fleksograficzna farba UV nakładana w ostatniej kolejności, przeznaczona do druku rewersowego folii termokurczliwych oraz innych podłoży, w przypadku których konieczne jest osiągnięcie wysokiego krycia. Farba nadaje się do szeregu zastosowań, takich jak etykiety drukowane na podłożach transparentnych, papierze lub kartonie, w tym metki i etykiety, oraz do innych zastosowań na podłożach z folii, gdzie konieczne jest nałożenie farby białej o wysokim współczynniku krycia oraz wysokim poślizgu.

Farba SolarFlex Sleeve High Opacity White, charakteryzująca się wysokim kryciem i dobrą drukownością zapewniającą maksymalne pokrycie, szybko utrwala się tworząc odporną i elastyczną powłokę farby, z możliwością kurczenia o 60-70%. Farba wykazuje również niską lepkość i dobrą lejność, co umożliwia optymalizację pracy maszyny. W połączeniu z SolarFlex Nova SL oraz innymi farbami utrwalanymi przy pomocy UV lub EB należącymi do systemu produktów Solaris System, omawiany produkt nadaje się do zastosowania na szerokiej gamie maszyn drukujących na wąskiej i średniej wstędze materiału.

Jonathan Sexton, Dyrektor na Europę ds. Sprzedaży i Marketingu Produktów do Sitrodruku i Druku na Wąskiej Wstędze Materiału (European Sales and Marketing Director for Screen and Narrow Web) w firmie Sun Chemical mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego produktu Solarflex Neutron White, który oznacza istotny postęp pod względem drukowności i krycia we fleksograficznym druku UV. Jesteśmy przekonani, że produkt będzie prawdziwy liderem w dziedzinie druku wysokiej jakości etykiet. Obok SolarFlex Sleeve High Opacity White, jest to innowacja, którą przedstawimy podczas Labelexpo 2013 i która przeniesie naszą gamę produktów UV flexo na jeszcze wyższy poziom”.

„Naszym celem, na wspomnianych targach, jest prezentacja najnowszych rozwiązań dla rynków opakowań i etykiet, świadczących o zaangażowaniu firmy, a także jej rozległym doświadczeniu i wiedzy dotyczącej tej jakże kreatywnej branży. Opakowania produkowane są dla różnych rynków pionowych, charakteryzujących się różnymi potrzebami, lecz naszym zdaniem – niezależnie od wszystkich czynników zmiennych – należy koncentrować się na trzech obszarach o kluczowym znaczeniu, czyli spójność, zgodność z przepisami prawa i innowacyjność. Podczas Labelexpo 2013, Sun Chemical chce zaprezentować się drukarniom, zakładom przetwórczym oraz właścicielom marek, jako WŁAŚCIWY dostawca farb.”

Podczas targów, Sun Chemical zaprezentuje również inne innowacyjne produkty, takie jak nowa farba czarna o wysokiej intensywności, nowe metaliczne farby UV do druku techniką fleksografii oraz stałą rozwijającą się gamę produktów o niskiej migracji. Prezentowana będzie także oferta nowych produktów w ramach Pantone LIVE.

Zapraszamy do odwiedzenia firmy Sun Chemical podczas Labelexpo 2013, na stoisku 5E80.