Podczas PACK EXPO 2014 Gregory Pace przedstawi charakteryzujące się niskim poziomem migracji rozwiązania przeznaczone do druku bezpiecznych opakowań.

2014-10-22

PARSIPPANY, N.J., USA – 13 października 2014 – W czasie seminarium, które odbędzie się 3 listopada o godzinie 14:00 na PACK EXPO 2014, dr Gregory Pace, manager globalnego działu ds. prawnych w firmie Sun Chemical przedstawi zagadnienia związane z recepturą charakteryzujących się niskim poziomem migracji farb i powłok przeznaczonych do druku bezpiecznych i zgodnych z zasadami ekologii opakowań.

W ramach „Sceny Innowacyjności” podczas PACK EXPO, na której odbywać będą się edukacyjne dyskusje na temat przełomowych technologii i technik, seminarium prowadzone przez G. Pace’a skupi się na rosnącej świadomości klientów i uwadze poświęcanej przez media, przez co właściciele marek i urzędy regulacyjne zaczynają w sposób krytyczny analizować kwestie bezpieczeństwa opakowań przeznaczonych do żywności i innych wrażliwych produktów. Gregory wyjaśni również, w jaki sposób – dzięki produktom o niskim poziomie migracji oraz odpowiednim doborze materiałów, którego należy przestrzegać w całym łańcuchu dostaw surowców – można zabezpieczyć produkt przed potencjalnymi skażeniami chemicznymi.

Gregory Pace, który pracuje w firmie Sun Chemical od ponad 20 lat i uzyskał doktorat z nauk o żywności i żywieniu wyjaśni również, dlaczego sukces w biznesie wymaga doświadczenia w zakresie zgodności z przepisami prawa, właściwego planowania działań produkcyjnych oraz naukowego zaplanowania procesów technologicznych.

W czasie PACK EXPO, na stoisku nr 4969, firma Sun Chemical będzie prezentować odwiedzającym rodzinę produktów SunPak o niskim poziomie migracji, pomagających w zwalczaniu czynników ryzyka, przed którymi stoją właściciele marek w związku z opakowaniami do żywności i farmaceutyków, w których związki chemiczne z materiałów wchodzących w skład struktury opakowania mogą w migrować do zapakowanego produktu lub do otoczenia.

Farby i powłoki SunPak o niskim poziomie migracji to kompleksowe rozwiązanie dla właścicieli marek i przetwórców borykających się z problemami związanymi z migracją substancji chemicznych do żywności, produktów farmaceutycznych, kosmetycznych oraz tytoniowych, ponieważ charakteryzują się bardzo niskim poziomem migracji substancji chemicznych wpływających na zapach, smak, powodujących podrażnienia, a także na bezpieczeństwo tych produktów istotne z punktu widzenia konsumentów.

Oferowane przez Sun Chemical rozwiązanie łączy chemię, procedury przygotowania maszyn drukujących, wytyczne w zakresie litografii oraz wsparcie analityczne, co w połączeniu umożliwia przetwórcom spełnienie najbardziej wygórowanych wymagań. Drukarnie oraz właściciele marek mogą pod adresem www.sunchemical.com/low-migration-inks-and-coatings uzyskać bezpłatnie egzemplarz publikacji firmy Sun Chemical zatytułowanej „Low Migration Best Practice Guide” („Przewodnik po Najlepszych Praktykach dla Niskiej Migracji”).

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Sun Chemical, które będą prezentowane w czasie PACK EXPO 2014, można uzyskać pod adresem www.sunchemical.com/pack-expo lub odwiedzając stoisko nr 4969 w dniach 2-5 listopada w Chicago.