Rozwiązania Sun Chemical i DIC dla branży opakowaniowej na targach Interpack 2014

2014-02-14

        Na targach Interpack 2014 Sun Chemical i jej spółka macierzysta, DIC, zaprezentują rozwiązania systemów skierowanych do właścicieli marek, umożliwiających wyróżnienie własnej marki i poprawienie osiąganych rezultatów poprzez zapewnienie zdolności do realizacji poszczególnych etapów procesu opakowaniowego, od koncepcji wzorniczej, przygotowania do druku i do wprowadzenia marki na rynek i ostatecznie do punktów sprzedaży.

 Pod hasłem „Od koncepcji do konsumenta” na stoisku C10 w hali 7a będzie można zapoznać się z unikalnymi produktami i usługami oferowanymi przez Sun Chemical, jako globalnego dostawcę kompleksowych rozwiązań będących odpowiedzią na kluczowe wyzwania w branży opakowaniowej, związane m. in. z zapewnieniem integralności marki, maksymalnej widoczności i skutecznej ekspozycji produktu w punkcie sprzedaży, zgodności z przepisami w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz przystępności cenowej materiałów opakowaniowych.

Skuteczna ekspozycja produktów w punkcie sprzedaży

Sun Branding Solutions (SBS), agencja zarządzania cyklem życia marki opakowaniowej, świadczy usługi z zakresu projektowania atrakcyjnych opakowań, które wyróżniają się spośród innych opakowań na półce, pozwalają osiągnąć spójność stylistyczną i kolorystyczną marki, wykorzystują farby i powłoki zabezpieczające oraz zapewniające różnego rodzaju efekty specjalne, a ponadto spełniają wymagania dotyczące niskiego stopnia migracji farby z materiału opakowaniowego. Usługi świadczone przez SBS obejmują również dobór odpowiedniej struktury opakowania pod kątem indywidualnych potrzeb klienta.


Integralność marki

Odwiedzając stoisko firmy Sun Chemical, uczestnicy targów będą mieli również okazję zapoznać się z rozwiązaniami z zakresu ochrony marki, umożliwiającymi zapewnienie integralności opakowania. Sun Chemical oferuje szeroki asortyment farb zabezpieczających, w tym system Verigard™ do drukowania kodów widocznych w podczerwieni, w którym do farb, lakierów lub powłok wykorzystywanych w procesie drukowania są dodawane niewielkie ilości markerów lub znaczników chemicznych. Na stoisku będą dostępni eksperci z zakresu ochrony marki, którzy będą udzielać wyczerpujących informacji o oferowanych przez Sun Chemical tajnych i jawnych rozwiązaniach pozwalających utrzymać integralność marki.

 Przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności

Sun Chemical współpracuje z właścicielami marek w celu zapewnienia zgodności opakowań z obowiązującymi na rynku bardziej restrykcyjnymi przepisami, w tym Rozporządzeniem PIM w sprawie tworzyw sztucznych, przepisami REACH, Dyrektywą w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych oraz przepisami prawa szwajcarskiego. Właściciele marek współpracujący z Sun Branding Solutions w zakresie projektowania i wdrażania opakowań mogą również skorzystać z oprogramowania do zarządzania cyklem życia marki i opakowań.

Sun Chemical jest pionierem w dziedzinie najlepszych praktyk z zakresu nadruków na opakowaniach produktów spożywczych oraz materiałów do konwersji z rotograwiury do fleksografii, obejmujących farby, powłoki i preparaty zwiększające przyczepność, opracowane z myślą o zapewnieniu niskiego poziomu migracji farb w materiałach opakowaniowych.


Systemy opakowaniowe/Rozwiązania racjonalne kosztowo

Sun Chemical oraz DIC oferują szeroki wachlarz usług, materiałów opakowaniowych i systemów ukierunkowanych na poprawę rezultatów osiąganych przez właścicieli marek. Pełen zakres systemów opakowaniowych wykorzystujących kleje do laminacji i trwałe farby do nanoszenia powłok przeznaczonych do lekkich opakowań w sposób zapewniający efektywność pod względem kosztów, możliwość powtórnego przetworzenia, wysoki stopień podatności na biodegradację oraz gotowość do natychmiastowego rozpoczęcia procesu drukowania. Spójność kolorystyczna oraz materiały umożliwiające drukowanie różnych danych na poszczególnych opakowaniach przynoszą dodatkowe oszczędności kosztów.

 „Wśród spółek DIC, Sun Chemical i Sun Branding Solutions jesteśmy prawdziwie globalnym dostawcą rozwiązań dla branży opakowaniowej” – powiedział Felipe Mellado, Dyrektor ds. Marketingu w Sun Chemical. „Nie jesteśmy tylko dostawcą farb. Oferujemy wiele systemów, materiałów i usług wspomagających zarządzanie rozwiązaniami opakowaniowymi w całym cyklu, począwszy od koncepcji wzorniczej do ekspozycji produktu w punkcie sprzedaży. Właściciele marek korzystający z naszych kompleksowych rozwiązań dla branży opakowaniowej mają możliwość zapewnić skuteczną ekspozycję swojej marki oraz poprawić osiągane rezultaty.”

 Aby uzyskać więcej informacji o rozwiązaniach i usługach DIC i Sun Chemical dla sektora opakowaniowego, które zostaną zaprezentowane na targach Interpack 2014, prosimy odwiedzić naszą stronę http://www.sunchemical.com/interpack lub stoisko C10 w hali 7a w dniach 8-14 maja 2014 r. (Düsseldorf, Niemcy).