Smurfit Kappa i Sun Chemical dostarczają nowe, niezrównane rozwiązanie w zakresie etykietowania

2017-03-01

Smurfit Kappa i Sun Chemical dostarczają nowe, niezrównane rozwiązanie w zakresie etykietowania

Wexham Springs, Wielka Brytania - 27 lutego 2017 r. -  Smurfit Kappa, czołowy globalny dostawca rozwiązań w zakresie opakowań papierowych wciąż zaskakuje klientów przełomowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Najnowszy pomysł. zrealizowany przy współpracy z firmą Sun Chemical, czołowego producenta farb i lakierów drukarskich, to propozycja najniezawodniejszego i najwydajniejszego rozwiązania w dziedzinie cyfrowego etykietowania laserowego, które spełni potrzeby klientów w dziedzinie pakowania i znakowania produktów.

Nowe rozwiązanie w zakresie etykietowania do kartonowych opakowań wtórnych łączy w sobie technologię zadruku fleksograficznego kartonów z tektury falistej opracowana przez firmę Smurfit Kappa i system lakierowania aktywowanego SunLase firmy Sun Chemical, czego wynikiem jest wysokiej jakości, niezawodne rozwiązanie w zakresie etykietowania na późnym etapie procesu produkcji umożliwiające klientom laserowe znakowanie opakowań pod koniec procesu produkcyjnego. Dzięki możliwości znakowania laserowego przy typowej prędkości linii automatycznego pakowania może być ono doskonałą alternatywą dla bezpośredniego znakowania termicznego.

Rozwiązanie pozwala na ograniczenie problemów na linii ze względu na to, że nie ma konieczności znakowania ani nadruku na linii. Dzięki temu oszczędza się czas pracy, a w rezultacie zwiększa się efektywność procesów. System SunLase jest czysty i pomaga w utrzymaniu higieny miejsca pracy (w produkcji nie ma konieczności stosowania farb i chemikaliów), a jeśli chodzi o etykietowanie, jest o wiele niezawodniejszy niż znakowanie i drukowanie. System SunLase jest dostępny w postaci białej lub przezroczystej farby czułej na promieniowanie lasera.

Rozwiązanie do zastosowania na późnym etapie produkcji, dogłębnie przetestowane w sektorze produktów szybkorotujących (FMCG), stosowane do opakowań przez czołowe firmy na świecie.

„Mamy zaszczyt współpracować z firmą Sun Chemical, będącą ekspertem w swojej dziedzinie, nad rozwiązaniem w zakresie znakowania opartym na technologii laserowej, co jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo firma Smurfit Kappa stawia na innowacje, które pozwalają dostarczyć naszym klientom przełomowe rozwiązania w dziedzinie opakowań” – powiedział Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju w firmie Smurfit Kappa.

Michel Vanhems, Menedżer ds. SunInspire, Farb do Efektów Specjalnych, Lakierów Funkcjonalnych i Produktów SunLase na Region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w firmie Sun Chemical stwierdził: „w obliczu coraz bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących identyfikowalności produktu oraz rosnącego zapotrzebowania na dostarczanie szybkich, wydajnych i tanich produktów nasza współpraca z firmą Smurfit Kappa umożliwiła nam wymianę doświadczeń w celu dostarczenia rozwiązania cyfrowego opartego na technologii laserowej, które spełni wszystkie wymagania wiążące się z zastosowaniem przemysłowym. Przeprowadzenie dogłębnych testów aplikacyjnych i dokonane już wdrożenie rozwiązania w jednej z czołowych firm z branży na świecie świadczy o korzyściach, jakie może przynieść to rozwiązanie w dziedzinie uniwersalnych i szybkich mechanizmów identyfikowalności wyrobów stosowanych na późnym etapie produkcji w szeroko rozumianym sektorze opakowań wtórnych”

 Aby uzyskać więcej informacji o firmie Sun Chemical, prosimy odwiedź stronę: www.sunchemical.com        


O firmie Sun Chemical

Sun Chemical, członek grupy DIC, jest czołowym producentem farb i barwników drukarskich, dostarcza również pigmenty, polimery, składniki płynne, składniki stałe i materiały aplikacyjne. Wraz z grupą DIC, firma Sun Chemical sprzedaje produkty o wartości przekraczającej 7,5 miliarda dolarów rocznie i zatrudnia ponad 20 000 pracowników, którzy pomagają klientom na całym świecie.


O firmie Smurfit Kappa

Spółka Smurfit Kappa, której akcje wchodzą w skład indeksu FTSE 100, jest jednym z czołowych ma świecie dostawców rozwiązań w zakresie opakowań papierowych, zatrudniającym około 45 000 pracowników w około 370 zakładach produkcyjnych na terenie 34 krajów o przychodach 8,2 miliarda € w 2016 r. Posiada oddziały w 21 krajach Europy i 13 obu Ameryk. Jest jedynym regionalnym graczem w Ameryce Łacińskiej prowadzącym działalność na tak dużą skalę.

Dzięki aktywnemu zespołowi bez ustanku firma czerpie ze zdobytego bogatego doświadczenia i wiedzy i z możliwości, jakie daje skala prowadzonej działalności, aby otwierać przed swoimi klientami nowe perspektywy. Firma Smurfit Kappa współpracuje z klientami myślącymi perspektywicznie, udostępniając najrozleglejszą wiedzę dotyczącą produktów, znajomość rynku i wgląd w aktualne trendy dotyczące pakowania dla zapewnienia sukcesu przedsiębiorstw na wszystkich rynkach, na których działają. Firma Smurfit Kappa posiada bezkonkurencyjną ofertę rozwiązań w zakresie opakowań papierowych, którą stale aktualizuje, wzbogacając ją o najbardziej innowacyjne rozwiązania na rynku. Możliwości jakie oferuje są jeszcze większe dzięki zintegrowanym rozwiązaniom, takim jak: optymalne projektowanie papieru, doskonała logistyka, terminowość świadczonych usług oraz fakt, że fabryki opakowań należące do firmy pozyskują większość surowców z własnych papierni.

Śledź firmę Smurfit Kappa na Twitterze, hashtag: @smurfitkappa i na LinkedIn pod hasłem „Smurfit Kappa”

 smurfitkappa.com