Sun Chemical i DIC Corporation przejmują firmę Gwent Electronic Materials Ltd.

2016-10-28

Sun Chemical i jej spółka macierzysta – DIC Corporation poinformowały o przejęciu Gwent Electronic Materials Ltd. – czołowego producenta farb, past oraz proszków przewodzących prąd znajdujących zastosowanie na rynku elektroniki drukowanej. Zakup tej brytyjskiej firmy spowoduje, że Sun Chemical umocni swoją pozycję w tym perspektywicznym i wciąż rozwijającym się obszarze branży poligraficznej. Połączenie wszechstronnej oferty Gwent z portfolio Sun Chemical pozwoli klientom na znalezienie wielu innowacyjnych rozwiązań dedykowanych na rynek zaawansowanej elektroniki drukowanej.

Gwent Electronic Materials Ltd. to firma założona w 1988 roku, wytwarzająca materiały dla branży elektronicznej, skierowanej zarówno do klientów indywidualnych, jak też dostosowywane do specjalnych procesów realizowanych w różnych zakładach produkcyjnych. W skład jej portfolio wchodzą m.in. pasty, proszki i farby wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Jest jednym z największych na świecie dostawców past i innych materiałów dedykowanych na rynki bioczujników i biotechnologii. Wśród innych grup docelowych Gwent Electronic Materials znajdują się odbiorcy z branż motoryzacyjnej czy producenci wyświetlaczy.
Zlokalizowane w Europie zakłady produkcyjne firmy znacząco rozszerzą moce produkcyjne Sun Chemical w zakresie farb, past oraz proszków przewodzących prąd i umożliwią jej wejście na nowe, rozwijające się rynki.

„Włączenie do oferty Sun Chiemical i DIC zróżnicowanych, a zarazem zaawansowanych materiałów elektronicznych oraz dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań technologicznych rozszerzy portfolio obu spółek skierowane na rynek elektroniki drukowanej – mówi Mehran Yazdani, prezes Sun Chemical Advanced Materials. – Odnotowujemy na nim znaczące wzrosty, więc sfinalizowane właśnie przejęcie pomoże nam w jeszcze większej ekspansji na tym strategicznym rynku oraz w jeszcze lepszej obsłudze działających na nim klientów”.