Sun Chemical i Przystanek Woodstock

2015-08-12

Po raz kolejny już Firma Sun Chemical, światowy lider w produkcji farb graficznych i pigmentów, włączyła się w akcję zbiórki krwi Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podczas organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock. Odbywał się on w Kostrzynie nad Odrą w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia br. Działania tego rodzaju są jednymi z licznych podejmowanych przez firmę, aby być blisko klientów i społeczności lokalnych nie tylko poprzez dostarczanie najnowszych rozwiązań i technologii, które posiada w swojej ofercie.  

Sun Chemical od wielu lat aktywnie wspiera szereg akcji, które mają szerszy wymiar i znaczenie nie tylko biznesowe, ale również społeczne. W ubiegłym roku jej polski oddział po raz pierwszy włączył się m.in. w akcję zbiórki krwi, podczas której na terenie zakładu w Markach pod Warszawą oraz podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock, odbywała się zbiórka krwi. „Ponieważ ubiegłoroczna akcja przyniosła wiele dobrego, postanowiliśmy kontynuować nasze działania zwłaszcza, że potrzeby w tym zakresie są bardzo duże, szczególnie w okresie wakacyjnym – mówi Piotr Góral kierujący polskim oddziałem firmy Sun Chemical. – Dlatego również w tym roku wsparliśmy Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które po raz kolejny zorganizowało zbiórkę krwi m.in. w trakcie popularnego festiwalu Przystanek Woodstock”.

W tę szlachetną akcję włącza się rok po roku wiele firm i instytucji, wspierając ją w różny sposób. Sun Chemical przekazuje na ten cel darowiznę. „Tego rodzaju działania są dla nas szczególnie cenne, bo ich wynik przekłada się wprost na życie i zdrowie konkretnych ludzi, którzy
w danej chwili potrzebują pomocy. Nasza firma od wielu lat niesie pomoc i wsparcie w różnych aspektach, rozumiejąc jak ważne są one dla społeczności. Cieszy nas, więc fakt, że mogliśmy po raz kolejny wesprzeć akcję, która przebiegła i zakończyła się pomyślnie i dzięki której mogliśmy mieć swój udział w ratowaniu życia”.

Warto wspomnieć, że minione lata wyraźne pokazały, że zbiórka krwi podczas tego właśnie festiwalu stała się dla ogromnej części jego uczestników tradycją i odwiedziny punktu krwiodawstwa są dla wielu z nich obowiązkowym punktem programu. „Cieszy to, że mimo tak wielu atrakcji, jakie oferuje ta wielka impreza, wielu młodych ludzie znajduje czas by podzielić się tym, co najcenniejsze – swoją krwią. Tym bardziej czujemy się zmobilizowani, aby również w kolejnych latach wspierać zbiórkę krwi” – mówi Piotr Góral.

Aktywność firmy Sun Chemical w tym zakresie to jeden z elementów jej działań w ramach Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu. Podejmując szereg inicjatyw, m.in. poprzez prowadzenie dialogu społecznego, kształtuje ona warunki dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego firmy oraz jej otoczenia. W ramach wyżej wspomnianych działań firma ponadto wspiera ochronę środowiska naturalnego (o czym świadczy Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy); oferuje programy edukacyjne dla partnerów biznesowych i klientów, w tym praktyki letnie w nowocześnie wyposażonym laboratorium; wspiera akcje organizowane przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze organizowane dla mieszkańców Marek i okolic (takie jak Bieg Nocny Marek, Spartakiada Rodzinna), mareckie przedszkola m.in. w zakupie pomocy dydaktycznych, a także Ochotniczą Straż Pożarną; organizuje także ćwiczenia ze Strażą Pożarną i Jednostką Chemiczną oraz jest patronem wielu imprez branżowych.