Sun Chemical i SunJet na targach InPrint 2016: innowacyjne rozwiązania do zastosowań przemysłowych

2016-10-13

Podczas targów InPrint 2016, odbywających się w dniach 15-17 listopada br. w Mediolanie, firma Sun Chemical wraz ze swoim oddziałem specjalizującym się w rozwiązaniach inkjetowych – SunJet, zaprezentuje (na stoisku nr F60) bogatą ofertę skierowaną na rynki druku funkcjonalnego, przemysłowego oraz do zastosowań specjalnych.

Bazując na wspólnych doświadczeniach, wiedzy technicznej oraz zrozumieniu zróżnicowanych potrzeb końcowych użytkowników z rynku zastosowań przemysłowych, zespoły eksperckie Sun Chemical i SunJet będą promować rozwiązania z zakresu farb i atramentów, jak też specjalistycznej chemii używanej do ich produkcji, dedykowanych na rynki: motoryzacyjny, wnętrzarski, dekoracyjny (z wykorzystaniem podłoży metalowych i plastikowych), druku funkcjonalnego, bezpośredniego zadrukowywania przedmiotów oraz elektroniki drukowanej.

SunJet zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie atramentów przewodzących prąd, dedykowanych na dynamicznie rosnący rynek elektroniki drukowanej oraz monitorów dotykowych. Wśród nich znajdą się m.in. nowe rozwiązania przewodzące prąd bazujące na nanocząsteczkach srebra, przeznaczone do udoskonalonych procesów wygrzewania w niższej temperaturze, zaawansowane materiały dielektryczne oraz maski odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Sun Chemical przygotowuje z myślą o zwiedzających targi InPrint 2016 szereg rozwiązań dedykowanych na rynek druku przemysłowego. Wśród nich znajdzie się m.in. SunHytek – seria farb odpornych na wysoką temperaturę i wilgoć, wykorzystywanych przy produkcji paneli i elementów wyposażenia aut, gdzie szczególną uwagę zwraca się na właściwą kombinację atrakcyjności wizualnej i wysoką wytrzymałość. SunCarte z kolei to rodzina farb sitodrukowych i offsetowych, klejów i lakierów znajdujących zastosowanie przy wytwarzaniu kart plastikowych. SunPoly to farby sitodrukowe przeznaczone do wysokowydajnego zadrukowywania różnych podłoży wykorzystywanych do produkcji pojemników. Ostatnia propozycja Sun Chemical to SunTronic – bogata gama zaawansowanych materiałów na rynek elektroniki drukowanej.

„Technika inkjetowa jest coraz powszechniej używana w wielu branżach przemysłu i w różnych procesach technologicznych. - mówi Peter Saunders – Global Business Director w firmie SunJet. - Ma ona przed sobą świetlaną i niezwykle ekscytującą przyszłość, stąd nasze nieustanne zaangażowanie w działania badawczo-rozwojowe i tworzenie przełomowych rozwiązań wychodzących naprzeciw rosnącemu na nie zapotrzebowaniu”.

Robin McMillian – menedżer produktu w dziale rozwiązań przemysłowych i graficznych europejskiego oddziału Sun Chemical, dodaje: „Dzięki połączeniu sił Sun Chemical i SunJet, na targach InPrint 2016 zaprezentujemy naszą bogatą wiedzę, doświadczenie technologiczne i zrozumienie potrzeb użytkowników z rynków druku funkcjonalnego, przemysłowego i specjalnego. Chcemy, by zwiedzający nasze stoisko w pełni skorzystali z innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań technologicznych, jakie im oferujemy, jak również posiadanej przez nas wiedzy o rynku i jego perspektywach. Wszystko po to, by systematycznie udoskonalać procesy produkcyjne, zwiększać przewagę konkurencyjną i stale się rozwijać, m.in. poprzez wprowadzanie do oferty kreatywnych i innowacyjnych produktów”.

 
Więcej informacji na temat oferty Sun Chemical i SunJet dedykowanej na rynek druku przemysłowego można znaleźć na stronach http://www.sunchemical.com i http://www.sunchemical.com/product/inkjet.