Sun Chemical na konferencji Harper Roadshow 360°

2015-06-23

Firma Sun Chemical wzięła aktywny udział w zorganizowanej 11 czerwca br. w Rochester konferencji branżowej Harper Roadshow 360°. Jej przedstawiciel – Jim Felsberg – wystąpił podczas tego spotkania z prezentacją poświęconą produkowanym przez Sun Chemical farbom solwentowym, dedykowanym na rynek wysokowydajnego druku fleksograficznego.

 

„Potrzeby i wymagania rynku opakowań giętkich stale ewoluują – mówi Tony Renzi, wiceprezes ds. zarządzania produktem w dziale farb opakowaniowych Sun Chemical, odpowiedzialny za rynek północnoamerykański. – Cechują go coraz większe zapotrzebowanie na wysokowydajne, oferujące wysoką jakość rozwiązania drukujące, coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące opakowań mających bezpośredni kontakt z żywnością, rosnąca presja ze strony właścicieli marek, oczekujących, że to ich produkty będą w największym stopniu wyróżniać się na półce sklepowej, jak również konieczność dostosowania się do zmieniającej się sytuacji rynkowej przez firmy wytwarzające i przetwarzające opakowania. Harper Roadshow to doskonałe miejsce, gdzie mogliśmy pokazać, w jaki sposób Sun Chemical jest w stanie pomóc tym ostatnim w sprostaniu ich potrzebom w odniesieniu do produkowanych opakowań”.

Podczas swojej prezentacji Jim Felsberg przedstawił produkowaną przez Sun Chemical serię farb SunStrato, przeznaczonych do zadrukowywania w technice flekso i z wysoką prędkością folii polipropylenowych i polietylenowych. Obejmowała ona m.in. aspekty związane
z zastosowaniem konkretnych farb w odniesieniu do finalnych aplikacji i indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez użytkowników.

 


Niektóre z wchodzących w skład tej serii farby – np. SunStrato SB Velocity XV-98, oferują bardzo wysoki poziom nasycenia kolorystycznego. Inne – jak choćby SunStrato SB Velocity Sunfine – zostały stworzone z myślą o zadrukowywaniu wytłaczanych folii laminowanych, także pokrytych primerem. Inne natomiast – np. SunStrato Sunester – to farby solwentowe do zadrukowywania folii laminowanych, charakteryzujące się niskim poziomem retencji rozpuszczalnika, wysoką przyczepnością do podłoża oraz możliwością wytłaczania. . Są one kompatybilne zarówno z konwencjonalnymi płytami drukowymi, jak też z płytami specjalnymi, dedykowanymi do dużych nakładów.


Podczas prezentacji Jim Felsberg zwracał szczególną uwagę na czysty druk i wszechstronność folii stosowanych wraz z farbami SunStrato. Jego zdaniem te dwa czynniki czynią je optymalnym wyborem przy zadrukowywaniu worków oraz im podobnych produktów, znajdujących zastosowanie na różnych rynkach.


Więcej informacji na temat farb solwentowych Sun Chemical, dedykowanych na rynek wysokowydajnej produkcji flekso można znaleźć na stronie

http://www.sunchemical.com/sunstrato.