Sun Chemical na targach Cannex 2016: prezentacje innowacyjnych rozwiązań do dekorowania i zadrukowywania metali

2016-01-29

Podczas wystawy Cannex 2016, która odbywać się będzie w dniach 27-29 kwietnia br. w Colorado Convention Centre, firma Sun Chemical zaprezentuje swoje ostatnie osiągnięcia w zakresie zadrukowywania i dekorowania podłoży metalowych. Na jej stoisku promowane będą m.in. trzy serie specjalistycznych atramentów, dedykowanych do tego rodzaju zastosowań: SunDuo, SunTrio oraz SunAltec. Obecni na targach eksperci Sun Chemical podzielą się ze zwiedzającymi swoją wiedzą oraz doświadczeniem na temat produkowanych przez firmę materiałów eksploatacyjnych, wykorzystywanych m.in. do uzyskiwania efektów specjalnych, ochrony marki, zarządzania kolorami (także specjalnymi, korporacyjnymi), laserowego znakowania oraz standaryzacji druku. 

Pierwsza z serii farb, jakie będą prezentowane na targach Cannex 2016, to SunDuo. Są one przeznaczone do zadrukowywania puszek składających się
z dwóch elementów. Farby te zapewniają – zdaniem producenta – bardzo wysoki poziom drukowności, pozwalają na produkcję z wysoką prędkością
i gwarantują odpowiednie przyleganie do podłoża. Przeznaczone są do zadrukowywania puszek stalowych i aluminiowych, także z opcją dodatkowego lakieru.

Na targach Cannex 2016 szczególna uwaga zwiedzających będzie kierowana na najnowszy produkt z serii SunDuo – udoskonaloną wersję znanej już
z rynku farby aplikowanej wraz z dodatkowym lakierem. Zdaniem producenta, oferuje ona jeszcze lepsze parametry drukowania, min. pod względem kompatybilności z lakierem kryjącym. To z kolei wpływa na wyższą przezroczystość i trwałość nadruku.

Seria farb SunTrio jest z kolei przeznaczona do puszek składających się
z trzech elementów, zadrukowywanych w technice arkuszowej. Jak zapewnia Sun Chemical, farby te oferują optymalne właściwości w zakresie drukowania oraz odpowiedni poziom adhezji zarówno do podłoża, jak też pomiędzy poszczególnymi warstwami. SunTrio są dostępne w wersjach konwencjonalnej oraz UV. Przeznaczone są do zadrukowywania dowolnego typu puszek metalowych i wieczek (zamknięć) wykonanych z tego surowca, m.in. aerozoli i puszek na produkty spożywcze.

Kolejna targowa propozycja Sun Chemical - seria farb SunAltec – przeznaczona jest do nanoszenia metalicznych elementów dekoracyjnych na puszkach, butelkach i rurkach. Oferują one – zdaniem producenta – optymalną wydajność podczas użytkowania, a także wysoką jakość i trwałość finalnego produktu.

W skład serii SunAltec wchodzi m.in. farba MB Plus, przeznaczona do aplikowania na jednoczęściowych aerozolach. Jest to uniwersalna farba alkidowa, zmodyfikowany z myślą o wysokiej wydajności, jaka cechuje nowoczesne linie produkcyjne i współczesne rozwiązania technologiczne
w obszarze lakierowania bazowego. Dzięki odpowiedniej recepturze
i stworzonym przez Sun Chemical internetowym systemie dopasowywania barw, każdy odcień kolorystyczny może być produkowany bezpośrednio
w stosującym te farby zakładzie produkcyjnym. To daje drukarniom dużą elastyczność i pozwala na szybkie dostosowanie się do specyficznych zamówień ze strony klientów.

Firma Sun Chemical posiada w swojej ofercie kompletny zestaw rozwiązań
w zakresie dekorowania podłoży metalowych, pozwalających na uzyskanie atrakcyjnego i funkcjonalnego opakowania na bazie tego surowca. Umożliwiają one uzyskanie szeregu efektów specjalnych, m.in. działających na zmysły (np. dotykowych), interaktywnych oraz imitujących zmianę barw. Wszystko po to, by zwiększyć atrakcyjność opakowania eksponowanego na półce sklepowej. Z kolei rozwiązania Sun Chemical w zakresie ochrony marki zabezpieczają opakowania przed fałszerstwami i utrudniają proces ewentualnego ich, nielegalnego podrabiania.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Sun Chemical w zakresie dekorowania metali można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.