Sun Chemical na targach Fespa Digital 2016: innowacyjne rozwiązania w zakresie druku cyfrowego

2016-01-26

Podczas targów Fespa Digital 2016, które odbywać się będą w Amsterdamie w dniach 8-11 marca br., działy Sun Chemical specjalizujące się w rozwiązaniach do drukowania inkjetowego zaprezentują swoją kompleksową ofertę skierowaną na rynek produkcji wielkoformatowej i superwielkoformatowej. Światową premierę będzie tu miała n.in. nowa seria atramentów do zadrukowywania tekstyliów – SunTex. Firma Sun Chemical, wraz z oddziałem specjalizującym się w produkcji inkjetowej – SunJet, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska (nr C110), zlokalizowanego w pawilonie nr 3.

SunTex – światowa premiera na targach Fespa Digital 2016

Targi w Amsterdamie staną się dla Sun Chemical pierwszą okazją do zaprezentowania nowych serii atramentów inkjetowych, przeznaczonych do zadrukowywania materiałów tekstylnych w technologii druku atramentowego – Suntex. Zostaną przedstawione dwa ich rodzaje. Pierwszy to atrament sublimacyjny do drukowania transferowego, umożliwiający – jak zapewnia producent – uzyskiwanie żywotnych, wyrazistych kolorów, głębokiej czerni oraz niezwykle odpornej na czynniki zewnętrzne powłoki. Druga odmiana SunTex to atrament do bezpośredniego zadrukowywania flag i banerów, pozwalający na uzyskanie odpowiedniego efektu finalnego po obu stronach podłoża. Także tu Sun Chemical gwarantuje wysoką wyrazistość odwzorowania barw i głęboką czerń – walory pożądane w systemach oznaczeń realizowanych z wykorzystaniem materiałów giętkich. W przypadku obu atramentów rekomendowane podłoża to poliestrowe oraz wzbogacone poliestrem tekstylia i materiały. Na stoisku Sun Chemical przez cały okres trwania targów będą odbywały się pokazy „na żywo” z udziałem nowych atramentów.

Streamline – wysokiej jakości zamienniki do drukowania solwentowego

Podczas targów Fespa Digital 2016 firma Sun Chemical będzie także promować serię solwentowych atramentów, przeznaczonych do zastosowania w wielkoformatowych i superwielkoformatowych ploterach takich producentów jak Epson, Vutek, Roland, Mutoh czy Mimaki. Ich receptura zakłada, by pod względem właściwości fizycznych dorównywały one – bądź wręcz przewyższały – oryginalne atramenty typu OEM, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla użytkowników ww. urządzeń. Na targach Fespa Digital 2016 seria Streamline zostanie wzbogacona o nowość – nisko zapachowy atrament ekolowentowy Streamine ESL2. Zaprojektowany z myślą o ploterach Roland Pro 4 (w których znajdują zastosowanie atramenty Roland Ecosol Max 2), łączy on w sobie wysoką jakość drukowania z bardzo niskim poziomem emitowanego do atmosfery nieprzyjemnego zapachu. Z tego względu jest on kierowany w szczególności do drukarń dysponujących niewielką, zamkniętą powierzchnią, gdzie parametr ten jest kluczowy dla bezpieczeństwa
i komfortu pracy.

Na stoisku Sun Chemical nie zabraknie też rozwiązań skierowanych na rynek druku superwielkoformatowego. Nowością stworzoną z myślą o tym segmencie będzie Streamline TBJ – atrament przeznaczony do ploterów HP TurboJet. Oferuje on – jak zapewnia producent – wyższą wydajność produkcji dzięki: znacząco niższemu zużyciu energii (za sprawą szybszego schnięcia) oraz samego atramentu, a także mniejszym zabrudzeniom, co eliminuje konieczność czyszczenia przy zmianie zlecenia.

Kolejna targowa nowość z serii Streamline to Streamline SGX – atrament ekosolwentowy, kompatybilny z wysokiej jakości głowicami piezoelektrycznymi, w jakie wyposażone są plotery Epson SureColor 70600.

SunJet: oferta dla inkretu

SunJet – oddział Sun Chemical specjalizujący się w rozwiązaniach do drukowania inkjetowego, zaprezentuje szereg rozwiązań dla tego rynku, opracowanych wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących. Znajdą się wśród nich najnowszej generacji chemikalia znajdujące zastosowanie przy produkcji atramentów oraz rozwiązania technologiczne przeznaczone na różne segmenty rynku: graficzny, dekoracyjny, tekstylny, przemysłowy oraz opakowaniowy.
Przez cały okres trwania targów na stoisku będą obecni przedstawiciele SunJet, gotowi do rozmów z obecnymi jak i potencjalnymi partnerami oraz użytkownikami.

Aquacure – nowej generacji atramenty wodne

Zwiedzający stoisko firmy Sun Chemical będą mogli poznać szczegóły związane z nową koncepcją produkcji atramentów wodnych pod nazwą Aquacure. Opracowana przez dział SunJet, zakłada wykorzystanie unikalnej chemii łączącej w sobie technologie druku wodnego i utrwalanego promieniami UV. Jak zapewnia producent, Aquacure to w pełni funkcjonalny atrament wodny, zapewniający optymalną jakość drukowania, wysoki poziom przylegania do różnego rodzaju podłoży, wyjątkową elastyczność, szeroki gamut kolorystyczny, niski poziom emisji zapachu, a także przyjazność dla środowiska naturalnego.

 Więcej informacji na temat targowych zapowiedzi firmy Sun Chemical można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/fespa.