Sun Chemical na targach ICMA Expo 2015: prezentacja taśm magnetycznych i farb UV do zadrukowywania kart plastikowych

2015-03-13

Podczas 25. targów ICMA Expo, odbywających się w dniach 28 marca – 1 kwietnia br. w Phoenix, w stanie Arizona firma Sun Chemical wraz ze swoją spółką macierzystą DIC zaprezentują bogate portfolio w zakresie taśm magnetycznych, farb offsetowych, klejów oraz lakierów znajdujących zastosowanie przy produkcji kart plastikowych, także laminowanych. Odwiedzający stoisko goście będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami optymalizującymi produkcję tego typu asortymentu, m.in. stworzoną przez DIC dedykowaną taśmą magnetyczną oraz wytwarzaną przez Sun Chemical linią produktów SunCarte, obejmującą nowe farby sitodrukowe UV oraz farby UV przeznaczone do zadrukowywania kart. 


Taśma magnetyczna DIC: optymalizacja magnetycznych właściwości kart kredytowych i laminowanych
Koncern DIC od 40 lat zaopatruje światowy sektor finansowy w wysokiej, jakości taśmy magnetyczne. Podczas targów ICMA Expo zaprezentowane zostaną różne taśmy dedykowane do produkcji kart: standardowe, kolorowe i z nadrukiem. Cechuje je wysoki poziom estetyki oraz odpowiednia wytrzymałość, bardzo istotna biorąc pod uwagę finalne zastosowanie końcowego produktu. Jak zapewnia DIC, stworzone przez firmę taśmy charakteryzują się znakomitymi właściwościami magnetycznymi: wysoką rozdzielczością, niskim poziomem szumów oraz precyzyjnym kształtem fal.

 

Farby sitodrukowe i offsetowe Sun Chemical do produkcji kart plastikowych
Stworzona przez Sun Chemical seria SunCarte obejmuje farby sitodrukowe i offsetowe, kleje oraz lakiery zapewniające wysoki poziom adhezji i przyczepności do podłoża oraz stabilną reprodukcję barw. Każdy z produktów wchodzących w jej skład może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb, np. gdy konieczne jest wykończenie z efektem metalicznym. Są one przy tym łatwe w zastosowaniu, a ich własności – zwłaszcza pod względem przylegania do tradycyjnego plastiku – wychodzą naprzeciw oczekiwaniom firm z segmentu kart.
Linia produktów SunCarte obejmuje nowe farby sitodrukowe UV, pozwalające na uzyskanie licznych opcji uszlachetniania i wykańczania plastikowych kart. Biała farba SunCarte UVPC Opaque Ink została stworzona z myślą o aplikowaniu jej na kolorowe podłoża typu PVC, podczas gdy SunCarte UVPC-Clear to farba umożliwiająca uzyskanie kolorów perłowego, srebrnego, złotego oraz efektów specjalnych. Druga z wymienionych farb zachowuje właściwą przyczepność do podłoża, a zastosowana w niej ultracienka folia minimalizuje ilość warstwy nanoszonej na bazowy materiał.
W skład serii SunCarte wchodzi też rodzina farb offsetowych UV do zadrukowywania kart plastikowych. Kompatybilne z szerokim spektrum plastikowych podłoży, zapewniają one wysoki poziom przyczepności, drukowności i odporności reprodukowanych kolorów na wysoką temperaturę. Farby te mogą być dozowane za pomocą dedykowanego systemu MX12 stworzonego przez Sun Chemical.

„Drukarnie z tego segmentu rynkowego wciąż poszukują sposobu na utrzymanie wysokiego poziomu produkcji przy jak najniższym współczynniku generowanych odpadów. Stworzona przez nas seria SunCarte staje się dla nich idealnym rozwiązaniem – mówi Brian Breidigan, wiceprezes i menedżer produktu ds. zastosowań przemysłowych w północnoamerykańskim oddziale Sun Chemical. – Nowe rodzaje farb, jakie pokażemy na ICMA Expo, oznaczają dla firm działających na rynku kart plastikowych szereg nowych możliwości w zakresie wykańczania. Oferowane przez nas rozwiązania pozwalają na dostosowanie finalnego produktu do konkretnego zapotrzebowania i wymagań klienta, zachowując jednocześnie wysoki poziom jakości, z jakiego słynie Sun Chemical. Jeśli dodamy do tego stworzone przez DIC dedykowane taśmy magnetyczne do kart wykorzystywanych w sektorze finansów, klienci uzyskują kompleksowe rozwiązanie o wysokiej wartości dodanej”.

Więcej informacji na temat oferty Sun Chemical dla rynku produkcji kart plastikowych można znaleźć na stronie http://www.sunchemica.com/plasticcards. Osoby wybierające się na targi ICMA Expo firma zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 35. Wystawa odbędzie się w hotelu Arizona Grand Hotel w Phoenix.