Sun Chemical na targach Labelexpo 2015: innowacyjne rozwiązania do drukowania etykiet i opakowań

2015-06-23

Podczas targów Labelexpo Europe 2015, odbywających się w dniach
29 września – 2 października br. w Brukseli, Sun Chemical zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania znajdujące zastosowanie przy produkcji opakowań i etykiet, m.in. w technologii wąskowstęgowej. Zainteresowanych zapoznaniem się z jej bogatą ofertą w tym zakresie firma zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 5E45. 

Tegoroczna obecność Sun Chemical na targach Labelexpo Europe będzie przebiegać pod hasłem „Od pomysłu do klienta”. Jej prezentacje, przygotowane z myślą
o osobach odwiedzających brukselską wystawę, mają potwierdzić zaangażowanie firmy
w dostarczanie kompleksowych, wysokojakościowych produktów dla odbiorców z całego świata. Goście targowi będą mogli zapoznać się z pełnym cyklem produkcyjnym w zakresie wytwarzania opakowań i etykiet: począwszy od etapu kreacji i powstania projektu, poprzez przygotowanie materiałów do drukowania, fazę produkcji wykorzystującą oferowane przez Sun Chemical powłoki, farby i inne materiały eksploatacyjne, systemy zapewniające zachowanie integralności marki i zgodność z istniejącymi przepisami, na finalnej obróbce i dostarczeniu do punktu sprzedaży skończywszy.

Na targach Labelexpo Europe 2015 zadebiutują nowe farby białe SolarFlex UV Flexo, wykorzystywane jako kolor kryjący lub podkładowy i przeznaczone do produkcji opakowań na żywność. Firma będzie również promować Polare – innowacyjny, wszechstronny i uzasadniony ekonomicznie system mieszania farb, pozwalający na optymalizację zużycia kolorów specjalnych wykorzystywanych w produkcji niskonakładowej. Swoje miejsce na stoisku znajdą także specjalistyczne atramenty do druku inkjetowego, najnowsze propozycje Sun Chemical
w zakresie utrwalania UV, uzyskiwania efektów specjalnych, zastosowania dedykowanych powłok, ochrony marki, zarządzania barwą oraz personalizacji produktów w finalnej fazie ich wytwarzania.

Rozwiązania opakowaniowe: w zgodzie z przepisami


Z myślą o restrykcyjnych – pod względem istniejących przepisów i regulacji – rynkach produkcji opakowań na żywność i farmaceutyki, Sun Chemical zaprezentuje po raz pierwszy SolarFlex UV Flexo – białą farbę kryjącą/podkładową. To kolejny tego rodzaju produkt, w ślad za wprowadzoną na rynek przed dwoma laty farbą SolarFlex Neutron White. Jak zapewnia producent, charakteryzuje się ona bardzo wysoką przyczepnością do różnego rodzaju podłoży drukowych.

System mieszania farb Polare

Kolejne promowane targach Labelexpo Europe 2015 rozwiązanie firmy Sun Chemical to Polare – nowy system mieszania farb dedykowany na rynek produkcji etykietowej i wąskowstęgowej. Stworzony we współpracy z firmą Inkmaker, wychodzi on – jak zapewnia dostawca – naprzeciw wymaganiom produkcji wysokonakładowej. Ten unikalny, a zarazem kompaktowy system mieszania wyposażono w 20 głowic drukujących skonfigurowanych z myślą o zastosowaniu farb o niskiej i wysokiej lepkości. W efekcie dozowana ich ilość jest zgodna z wymaganiami finalnej aplikacji, wpływając na minimalizację odpadów i optymalizację wydajności.

Rozwiązania cyfrowe


SunJet – dział Sun Chemical specjalizujący się w rozwiązaniach do druku inkjetowego – zaprezentuje na targach swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze atramentów UV oferujących – jak zapewnia dostawca – optymalną jakość reprodukcji i niezawodność przy aplikowaniu na różne podłoża. Działając w zgodzie z regulacjami i standardami dotyczącymi bezpiecznych opakowań na żywność, SunJet pokaże portfolio rozwiązań inkjetowych przeznaczonych do zadrukowywania obydwu stron opakowania żywnościowego.


Ochrona marki


Targi Labelexpo Europe 2015 będą miejscem prezentacji rozwiązań Sun Chemical
w zakresie ochrony marek przed fałszerstwem i podróbkami. Wśród demonstrowanych produktów będą m.in. farby z serii SunShift, SunGuard i SunLock, skierowane do właścicieli marek i producentów etykiet.


Zarządzanie barwą


W obszarze color managementu Sun Chemical zaprezentuje SunColorBox – zestaw aplikacji
i usług umożliwiających wdrożenie cyfrowego workflow zgodnego
z zasadami zarządzania barwą. Ma on stanowić wsparcie dla firm zajmujących się przetwórstwem opakowań przy uzyskiwaniu właściwych kolorów firmowych
w ramach w pełni zoptymalizowanego procesu cyfrowego, z wysoką prędkością
i wydajnością.

Narzędzia wchodzące w skład SunColorBox uwzględniają: audyt kolorystyczny pozwalający na racjonalizację i dygitalizację palety kolorystycznej użytkownika; SunDigiProof umożliwiający wykonywanie dokładnych proofów kolorystycznych na życzenie; SunDigiGuide – księgę standardów kolorystycznych; SunMatch – moduł w pełni cyfrowej komunikacji między dostawcą farb/atramentów, sieciami wykorzystywanymi przez klienta oraz systemem PantoneLIVE – działającym „w chmurze” rozwiązaniem pozwalającym na zachowanie zgodności z biblioteką Pantone w całym cyklu produkcyjnym opakowania, począwszy od jego projektu, na dostawie do sklepu skończywszy.


Efekty specjalne i personalizacja w finalnej fazie produkcji


W ofercie Sun Chemical przygotowywanej z myślą o targach Labelexpo Europe 2015 nie zabraknie farb i powłok do uzyskiwania efektów specjalnych na produkowanych etykietach,
w tym farb przeznaczonych do druku flekso UV.Swoje miejsce na stoisku Sun Chemical znajdzie także SunLase – system znakowania laserowego, umożliwiający nanoszenie personalizowanych informacji na opakowania na finalnym etapie ich powstawania.

„Osoby odwiedzające nasze stoisko zostaną zaproszone na swego rodzaju podróż po kompleksowej ofercie, jaką przygotowaliśmy z myślą o targach Labelexpo Europe 2015 - mówi Jonathan Sexton, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu rozwiązań wąskowstęgowych
i sitodrukowych Sun Chemical Europe - Producenci etykiet i właściciele marek będą mogli przekonać się o wszechstronności naszych starannie dobranych produktów i rozwiązań. Pozwalają one sprostać licznym wyzwaniom rynkowym i oferują kompleksowość zgodną
z targowym hasłem Sun Chemical – „Od pomysłu do klienta”. Na stoisku zaprezentujemy naszą ofertę dla każdego etapu workflow produkcyjnego i powstawania etykiety, niezależnie od tego czy mówimy o farbie, rozwiązaniach w zakresie ochrony marki czy też systemie zarządzania farbą”.


Więcej informacji na temat produktów firmy Sun Chemical, także skierowanych na rynek produkcji wąskowstęgowej i etykietowej, można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.