Sun Chemical na targach Glasstec 2016: prezentacje rozwiązań z rodziny SunVetro

2016-07-29

Podczas targów glasstec 2016, odbywających się w Düsseldorfie w dniach 20-23 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje kompletne portfolio swoich rozwiązań z serii SunVetro, przeznaczonych do dekorowania i obróbki szkła. W jego skład wchodzą farby organiczne, lakiery natryskowe, produkty do wstępnego przygotowania szkła przed procesami drukowania i uszlachetniania oraz powłoki do wykańczania na zimno. Odwiedzający stoisko Sun Chemical (nr D49-3 w pawilonie 12) będą się mogli przekonać jak te rozwiązania mogą być stosowane do szerokiej gamy opakowań szklanych, wpływając na zwiększenie atrakcyjności, estetyki oraz funkcjonalności finalnego wyrobu.

Seria SunVetro obejmuje farby organiczne typu UV oraz konwencjonalne rozpuszczalnikowe. Są one dostępne w systemie do mieszania kolorów, jak też w rozwiązaniach pozwalających na uzyskanie efektów specjalnych (np. imitacji szronu czy bruzd). Seria uwzględnia też farby termochromowe oraz rozwiązania pozwalające drukować elementy jawne jak i ukryte dedykowane do zabezpieczeń i ochrony marki.
W skład rodziny SunVetro wchodzą także specjalistyczne lakiery natryskowe, zaprojektowane z myślą o ich aplikowaniu na powierzchnie szklane. Wśród nich warto wymienić m.in. proekologiczny lakier nie zawierający VOC’s jak również Duracote – cieszące się dużą popularnością u Klientów rozwiązanie do wykańczania szkła techniką na zimno. Można je stosować także po procesie drukowania w celu zwiększenia odporności szkła na ścieranie.
„Szkło, ze swoimi właściwościami ochronnymi, możliwością poddawania recyklingowi, jak również walorami dotykowymi i wizualnymi jawi się jako idealne podłoże dla szeregu aplikacji: od opakowań na żywność i napoje, poprzez kosmetyki i produkty medyczne, ekrany komputerów i tabletów czy też zastosowaniach w przemyśle meblarskim skończywszy – mówi Robin McMillian, menedżer produktu w dziale rozwiązań przemysłowych i graficznych europejskiego oddziału Sun Chemical – Właśnie z myślą o tych segmentach rynkowych stworzyliśmy wszechstronne, zróżnicowane i elastyczne portfolio rozwiązań z serii SunVetro. Jest to wydajna i proekologiczna alternatywa dla tradycyjnie znajdującej tu zastosowanie techniki sitodruku. Tym samym umożliwiamy właścicielom marek rzeczywiste zoptymalizowanie funkcjonalności oraz atrakcyjności wizualnej opakowań kryjących ich produkt”.
Zastosowanie techniki inkjet z myślą o dekorowaniu szkła staje się coraz bardziej powszechne. W związku z tym jakiś czas temu w strukturach Sun Chemical została wydzielona osobna, dedykowana tego typu rozwiązaniom jednostka biznesowa – SunJet. Specjalizuje się on aw badaniach, rozwoju i wprowadzaniu na rynek rozwiązań w zakresie cyfrowego druku atramentowego. SunJet ściśle współpracuje z partnerami OEM jak też z właścicielami marek, projektując i wzbogacając rozwiązania w pełni wykorzystujące potencjał tkwiący w bezpośrednim zadrukowywaniu powierzchni szklanych – płaskich, fakturowanych, zawierających wydrążenia czy mających nietypowy kształt.

Więcej informacji na temat firmy Sun Chemical oraz jej rozwiązań z serii SunVetro dedykowanych na rynek dekorowania szkła, można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.