Sun Chemical na wystawie Direct Container Print 2015: promocja rozwiązań do sitodruku i druku inkjetowego

2015-10-05

Firma Sun Chemical zapowiedziała swój udział w wystawie Direct Container Print 2015, jaka odbędzie się w dniach 23-24 listopada br. w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie.

Podczas tego wydarzenia firma będzie promować przede wszystkim stworzoną przez siebie serię farb sitodrukowych SunPoly, przeznaczoną do bezpośredniego zadrukowywania pojemników plastikowych. Receptura farb uwzględnia ich zastosowanie przy nanoszeniu elementów dekoracyjnych na wszelkiego rodzaju kontenery. W skład serii SunPoly wchodzą farby konwencjonalne oraz UV, kompatybilne ze wszystkimi maszynami sitodrukowymi, dostosowane do różnych aplikacji końcowych. Znajdują one zastosowanie m.in. w branży kosmetycznej, przy wyposażaniu wnętrz, w szeroko rozumianym przemyśle oraz przy produkcji środków higieny osobistej.
W ramach dwudniowego spotkania, 23 listopada odbędzie się seminarium, podczas którego Phil Jackson, menedżer produktu w SunJet – oddziale firmy Sun Chemical specjalizującym się w produkcji atramentów inkjetowych, wystąpi z prezentacją poświęconą bezpośredniemu zadrukowywaniu pojemników w technice inkjetowej. W referacie nie zabraknie odniesień do produkcyjnych, jak też prawnych wyzwań, przed jakimi stoją producenci surowców chemicznych (na bazie których powstają atramenty), jak również drukarnie zainteresowane wdrożeniem tego typu rozwiązania.

Robin McMillian, menedżer produktu ds. rozwiązań przemysłowych i graficznych w europejskim oddziale firmy Sun Chemical, mówi: „Jako czołowy dostawca farb graficznych szczycimy się długą historią i bogatym doświadczeniem w zakresie produkcji i udoskonalania farb sitodrukowych, wykorzystywanych do bezpośredniego zadrukowywania plastikowych pojemników. Specjalistyczne wydarzenia dla tej branży, takie jak Direct Container Print, to dla nas znakomita okazja, by spotkać się z potencjalnymi klientami oraz liderami działającymi w tym segmencie rynkowym”.

Więcej informacji na temat oferty Sun Chemical dedykowanej na rynek produkcji sitodrukowej można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.