Sun Chemical niekwestionowanym liderem branżowym według EFTA

2009-06-08

Firma Sun Chemical zdobyła nagrodę w kategorii osiągnięć technicznych i środowiskowych, przyznaną w ramach dorocznej ceremonii przez Europejskie Zrzeszenie Fleksografów (EFTA). Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla zaangażowania Sun Chemical w zakresie działań proekologicznych, a jednocześnie jest potwierdzeniem pozycji lidera branżowego w zakresie rozwoju produktów i innowacji.

 

W następstwie decyzji firmy Sun Chemical o rezygnacji ze starań o kolejną nagrodę EFTA w kategorii „Dostawca roku”, podjętej w związku z pięciokrotnym zdobyciem tego lauru w ośmioletniej historii nagród, EFTA oficjalnie potwierdziła niekwestionowaną pozycję Sun Chemical jako lidera branżowego, przedstawiając stanowiska i opinie jej kluczowych klientów. I tak Dean Stanford z firmy Amcor Flexibles Ledbury opisuje Sun Chemical jako firmę zapewniającą „doskonałość innowacyjną oraz świetne usługi i wsparcie techniczne”.

 

Nagroda w kategorii osiągnięć technicznych i środowiskowych została przyznana wspólnie firmie Sun Chemical i jej poddostawcy - Innovia Films of Cumbria - za stworzenie nowej kombinacji folii biodegradowalnych i linii farb rozpuszczalnikowych hybrydowych, opartych na materiałach ze źródeł odnawialnych. Rozpuszczalnikowe farby hybrydowe to nowa linia rozwiązań bazująca na materiałach odnawialnych oferowana przez Sun Chemical. Zostały one opracowane z myślą o użytku na foliach biodegradowalnych. Linia farb rozpuszczalnikowych wykorzystuje istniejące receptury kolorystyczne NC, które zostały zmodyfikowane za pomocą odnawialnych materiałów tak, aby uzyskiwać folię posiadająca około 80% cech farby płynnej oraz 50% suchej. Firma Sun Chemical stworzyła te farby we współpracy z Innovia Films, wykorzystując do tego rodzinę folii NatureFlex firmy Innovia.

 

Joanne Watkins - dyrektor do spraw marketingu opakowań na rynku europejskim w firmie Sun Chemical, oraz Bob Flagg - dyrektor do spraw innowacji w firmie Innovia Films, wzięli udział w bankiecie, który odbył się po ceremonii w Królewskiej Zbrojowni w Leeds, gdzie wspólnie odebrali nagrodę. Joanne Watkins powiedziała: Jesteśmy podekscytowani przyznaniem tej nagrody. Zarówno potwierdzenie pozycji Sun Chemical jako wiodącego innowatora technologicznego, jak i projekt folii NatureFlex stworzonej we współpracy z Innovia Films są dobrym przykładem potwierdzającym to, że Sun Chemical jest stale uznawany przez członków EFTA za wiodącego dostawcę w branży.
Projekt ten bowiem pokazuje, w jaki sposób Sun Chemical współpracuje blisko ze swoimi partnerami i klientami, by realizować nowe aspiracje i cele, będące odpowiedzią na potrzeby klientów i trendy rynkowe.