Sun Chemical oraz acpo, ltd. zacieśniają współpracę w zakresie nowych produktów przeznaczonych do druku wąskowstęgowego

2017-07-14

Wexham Springs w Wielkiej Brytanii – 26 czerwca 2017 r. – Firmy Sun Chemical i acpo, ltd. zademonstrują swoją rozszerzoną ofertę w celu promowania inteligentnych i tanich rozwiązań w dziedzinie druku wąskowstęgowego i przetwarzania opakowań elastycznych na targach Labelexpo 2017 odbywających się w dniach od 25 do 28 września 2017 r. w Brukseli w Belgii.

Sun Chemical, czołowy producent farb drukarskich i acpo, ltd., największy dostawca elastycznych folii powlekanych, w roku 2016 nawiązały współpracę w celu zaspokojenia rosnącego popytu ze strony właścicieli marek i przetwórców opakowań elastycznych na przezroczyste opakowania zapewniające wysokie parametry barierowe oraz na warstwy metalizowane o dużych właściwościach barierowych (zastąpienie folii).

W związku z tym obie firmy podjęły współpracę na rzecz opracowania folii powlekanych do druku wąskowstęgowego i na rynek etykiet, a wspólnie opracowane folie zademonstrują po raz pierwszy na targach Labelexpo 2017.

Łącząc folie samozwijające firmy acpo z lakierami SunBar® Aerobloc firmy Sun Chemical z barierą tlenową, każdy zakład drukujący etykiety dysponujący urządzeniem do laminacji, będzie mógł zadrukować folie, a następnie przetwarzać je w woreczki, torebki i folię zawijającą do pakowania produktów wrażliwych na tlen, takich jak: orzechy, przekąski, posiłki pakowane, mięso, ser, przyprawy i karma dla psów. Będzie mógł to zrobić bez konieczności inwestowania w nowe maszyny. Lakier Aerobloc z barierą tlenową zostanie nałożony bezpośrednio na folię acpo, a zatem będzie to tak samo łatwe, jak w przypadku korzystania z folii standardowej. 

Lakiery SunBar Aerobloc z barierą tlenową nie zawierają chloru, są łatwe w recyklingu i są niezwykle odporne na pękanie pod wpływem zginania, co w innym przypadku prowadzi do utraty właściwości barierowych opakowania. Zapewniają również wytwórcom tanie, trwałe folie nienaruszające równowagi ekologicznej, które pomagają w zachowaniu świeżości produktów na półce, tworząc gładką, szczelną i elastyczną warstwę, która może zostać łatwo zadrukowana farbami, a następnie laminować różnego rodzaju foliami wtórnymi. Folie z acpo ltd. powlekane lakierami SunBar pozwalają dostarczyć przetwórcom produkt o przezroczystej strukturze i wysokich parametrów barierowych.

Michel Vanhems, Menedżer Produktu w zakresie Lakierów Funkcjonalnych w firmie Sun Chemical stwierdza: „Współpracujemy z acpo już prawie rok, obecnie dostarczamy tej firmie lakiery SunBar® Aerobloc z barierą tlenową. Po sukcesie, jakim w tym okresie okazało się powlekanie lakierem i dostarczanie różnych folii dla przetwórców opakowań elastycznych, dzisiaj mamy przyjemność zaoferować folie powlekane przeznaczone do druku wąskowstęgowego. Elastyczna opakowania w druku wąskowstęgowym to bardzo ważny, rozwijający się trend. Jednak również tradycyjne zakłady drukujące etykiety szukają możliwości odniesienia korzyści na tym obszarze w ramach całkowicie odmiennych zastosowań. Może to przyczynić się do powstania problemów w zarządzaniu strukturą laminatu. Dzięki współpracy z acpo, ltd. możemy uprościć ten proces, wprowadzając kompleksowe rozwiązanie do wielu zastosowań związanych z drukiem wąskowstęgowym.

Obecnie dostępna jest jedna folia powlekana paco z lakierami SunBar Aerobloc z barierą tlenową, jednak mamy plany już wkrótce rozszerzyć linię produktów powlekanych z barierą.

Aby uzyskać więcej informacji na temat współpracy firm Sun Chemical i acpo, prosimy odwiedzić firmę Sun Chemical na stoisku 5E45 na targach Labelexpo 2017 w Brukseli w Belgii albo odwiedzić strony internetowe: www.sunchemical.com i www.acpo.com.