Sun Chemical otwiera nowy zakład produkcyjny w Turcji

2016-06-10

Firma Sun Chemical poinformowała o otwarciu – kosztem 30 mln USD – nowego ośrodka produkcyjnego w tureckim mieście Aliağa. Będzie się specjalizował w materiałach dedykowanych na rynek produkcji opakowań giętkich, bazujących na farbach rozpuszczalnikowych.

Zajmująca 50 tys. m2 fabryka zatrudnia ponad 90 osób, a wytwarzane tu farby rozpuszczalnikowe mają docelowo trafiać zarówno na rynek lokalny, jak i do klientów międzynarodowych. Ten nowoczesny zakład produkcyjny wyposażony został w pełni zautomatyzowane, najnowsze rozwiązania sprzętowe i technologiczne, co ma zapewnić najwyższą jakość wytwarzanych tu wyrobów.
Sun Chemical posiada już w Turcji – w mieście Ciğli – inną fabrykę, specjalizującą się w farbach wodnych. Tu także do niedawna były produkowane farby rozpuszczalnikowe. Uruchomienie w tym samym kraju nowego, dedykowanego zakładu specjalizującego się w tym asortymencie wychodzi naprzeciw wzmożonemu popytowi na tego typu materiały eksploatacyjne ze strony lokalnych oraz bliskowschodnich drukarń działających na rynku opakowań giętkich. Firma dokonała klarownego podziału produkcji realizowanej w obu fabrykach, co ma sprzyjać lepszej obsłudze poszczególnych grup odbiorców. Zakład w Ciğli wciąż będzie koncentrował się na produkcji farb wodnych, przeznaczonych na rynek lokalny.

„Nowa fabryka w Aliağa stanie się ważnym ośrodkiem produkcyjnym w zakresie farb rozpuszczalnikowych, zarówno obsługującym klientów bezpośrednio, jak też zaopatrującym oddziały Sun Chemical zlokalizowane w Turcji, krajach sąsiednich oraz na Środkowym Wchodzie. - mówi Arinç Aktan, dyrektor generalny Sun Chemical Turkey - Podział produkcji farb wodnych i rozpuszczalnikowych pomiędzy dwie, specjalizujące się w poszczególnym asortymencie fabryki, oznacza, że będziemy mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu produkty ze strony drukarń działających na rynku opakowań giętkich. Co więcej, będziemy w stanie robić to w sposób bardziej efektywny”.