Sun Chemical po raz kolejny pomaga

2017-05-08

Sun Chemical, światowy lider w produkcji farb graficznych i pigmentów, kolejny już raz przyłączył się do pomocy innym. Pracownicy firmy wzięli udział w biegu Wings for Life, który odbył się 7 maja br. w Poznaniu. Siedmiu zawodników drużyny Sun Chemical wspólnie przebiegło 96,87 km.

Wings for Life World Run to globalny bieg, który odbywa się w 24 lokalizacjach na całym świecie i rozpoczyna się dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą – samochodem pościgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników podczas tego wydarzenia wspomaga działania organizacji, zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

W tym roku, ten jedyny tego rodzaju bieg na świecie odbywał się po raz czwarty w Polsce. 7 maja w Poznaniu pasjonaci biegania i niesienia dobra mogli zmierzyć się z własnymi siłami i założeniami. Wśród uczestników znalazła się także drużyna Sun Chemical – Sun Run, w której skład wchodzili pracownicy tzw. „inplantu” działającego przy drukarni Amcor Złotów. Dodatkowo dołączyły do niej Ewelina Kucharz i Katarzyna Centka – obie panie spoza firmy. Wspólnie zawodnicy Sun Run pokonali dystans 96,87km. Najlepszym z panów w tej drużynie okazał się Michał Centka – pokonując dystans 23,53 km, natomiast Ewelina Kucharz była najlepszą kobietą w drużynie i pokonała dystans 16,35 km. Kolejni biegacze pokonali odpowiednio dystanse: Katarzyna Centka - 15,09 km, Marcin Kucharz - 11,73 km, Marcin Kawałek - 10,09 km, Tomasz Olszewski i Krzysztof Judziński – po 10,04 km.

W sumie, dzięki wszystkim zawodnikom, zebrano w tym roku imponującą sumę 6,8 mln euro, która w całości zostanie przekazana na projekty badawcze nad rdzeniem kręgowym prowadzone przez najlepszych międzynarodowych ekspertów. Wszystkim swoim biegaczom za udział w tym wielkim przedsięwzięciu firma Sun Chemical serdecznie dziękuje i gratuluje.