Sun Chemical przejmuje 100% udziałów czołowego dostawcy farb dla krajów Europy Południowo-Wschodniej

2015-06-03

Wchodząca w skład koncernu Sun Chemical firma Sun Chemical Group Coöperatief US nabyła od Druckfarben Hellas Group pozostałe udziały w regionalnych spółkach joint-venture: Sun Chemical Publication Bulgaria, Sun Chemical Croatia, Sun Chemical Publication Greece, Sun Chemical Publication Romania oraz Sun Chemical Publication Serbia. Powołane zostały one do życia w 2012 roku, gdy podjęta została decyzja o połączeniu działów farb publikacyjnych Sun Chemical i Druckfarben Hellas Group, obsługujących klientów z Europy Południowo-Wschodniej. 

Przejęte przez Sun Chemical spółki w sumie realizują roczne obroty przekraczające 300 mln USD. W ich ofercie znajdują się farby, powłoki oraz materiały eksploatacyjne znajdujące zastosowanie w druku publikacyjnym (zwojowym), arkuszowym, UV oraz sitodruku. Wśród ich odbiorców znajdują się drukarnie z krajów takich jak Grecja, Bułgaria, Cypr, Rumunia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja oraz Mołdawia.

„Firmy Sun Chemical i Druckfarben Hellas Group łączą od wielu lat ścisłe więzy współpracy. Obie też były równoprawnymi udziałowcami przejmowanych właśnie spółek joint-venture – mówi Rudi Lenz, prezes i CEO koncernu Sun Chemical. – Przeprowadzona akwizycja stanowi potwierdzenie rosnącego zaangażowania DIC i jej spółki-córki – Sun Chemical – w działania na rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Co istotne, każda z tych spółek jest liderem w zakresie sprzedaży farb i innych materiałów eksploatacyjnych w swoim regionie. Zakładamy, że będzie nimi zarządzać dotychczasowa kadra menedżerska, co zapewni naszym klientom bieżące dostawy wysokiej jakości wyrobów, wyjątkowy poziom obsługi oraz innowacyjne rozwiązania, jakich oczekuje się od Sun Chemical”.

George Karvasilis, dyrektor zarządzający Druckfarben Hellas dodaje: „Znakomicie układająca się przez wszystkie lata współpraca, dedykowany zespół zatrudnionych w spółkach specjalistów, jak również najwyższej jakości produkty i obsługa – wszystko to zdecydowało o znaczącym wzmocnieniu pozycji Sun Chemical w całym regionie”.
Kierowana przez niego spółka, z siedzibą w Aspropyrgos (Grecja) to regionalny lider pod względem farb graficznych i dekoracyjnych, posiadający liczne filie i rozbudowaną sieć dystrybucji. Roczne obroty Druckfarben Hellas wynoszą 65 mln USD. Firma zatrudnia 300 pracowników, w tym 32 chemików w dziale badawczo-rozwojowym. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie http://www.druckfarben.gr.