Sun Chemical przejmuje czołowego kolumbijskiego dostawcę farb w regionie Ameryki Południowej

2014-01-15

Sun Chemical Group Coöperatief UA wykupiła udziały posiadane przez Inversiones Mundial (Grupo Mundial) w kolumbijskich spółkach joint-venture Tintas SA oraz Sinclair SA.

Grupa Tintas/Sinclair, o rocznych obrotach powyżej 100 mln USD, jest dostawcą farb drukarskich oraz asortymentu poligraficznego na rynku opakowań w regionie Ameryki Łacińskiej, do którego należy Kolumbia, Ekwador, Peru i Wenezuela.

W ten sposób Sun Chemical i Grupa DIC wzmacniają swoją pozycję zarówno w branży farb drukarskich, jak i na rozwijającym się rynku Ameryki Łacińskiej” – mówi Rudi Lenz, Prezes i Dyrektor Generalny Sun Chemical. „Tintas i Sinclair to wiodące spółki na rynku farb drukarskich i wyrobów poligraficznych w tym regionie o rosnącym znaczeniu gospodarczym. Będziemy kontynuować współpracę z obecnym, skutecznie funkcjonującym zespołem zarządzającym oraz dostarczać naszym klientom wysokiej jakości produkty i usługi oraz nowe innowacyjne rozwiązania, których oczekują z naszej strony. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Inversiones Mundial (Grupa Mundial) w innych sektorach.”

Sun Chemical od ponad 30 lat współpracuje ze spółkami Tintas i Sinclair, będąc równorzędnym partnerem Inversiones Mundial w tym pomyślnym wspólnym przedsięwzięciu, zapoczątkowanym w 1999 r., po przejęciu Coates Lorilleux przez Sun Chemical.

„Sprzedaż spółki Tintas wpisuje się we wdrożoną kilka lat temu strategię Grupy Mundial, która przewiduje ukierunkowanie działań na cztery podstawowe obszary działalności: farby, chemikalia, rury wodociągowe i rozwiązania dystrybucyjne” – mówi Santiago Piedrahita, Dyrektor Generalny Grupy Mundial. „Wpływy uzyskane ze sprzedaży udziałów umożliwią nam kontynuowanie działań związanych z naszym portfelem inwestycyjnym w strategicznych dla nas sektorach.”

O Grupie Mundial

Grupa Mundial to przedsiębiorstwo zdywersyfikowane z siedzibą w Medellin, Kolumbia. Założona w 1921 r. Grupa Mundial działa na terenie 16 państw i eksportuje do 25 krajów. W 2012 r. Grupa osiągnęła obrót w wysokości 1,2 miliarda USD. Przedsiębiorstwo oferuje produkty w czterech kategoriach: farby, chemikalia, rury wodociągowe i rozwiązania dystrybucyjne, reprezentowanych przez takie wiodące spółki jak Pintuco, Adercol, Mundial oraz O-Tek. Strona internetowa: www.grupomun.com.