Sun Chemical przejmuje europejski dział wklęsłodrukowych farb publikacyjnych firmy Flint Group

2016-08-11

Firma Sun Chemical poinformowała o planach przejęcia od Flint Group jej europejskiego działu specjalizującego się w farbach wklęsłodrukowych dedykowanych na rynek magazynów i wydawnictw. W związku z tym wszystkie produkty i rozwiązania wchodzące w jego skład zostaną przeniesione do struktur firmy Sun Chemical, która potwierdziła tym samym swoje zaangażowanie w ten segment rynku poligraficznego.

„Nasze zainteresowanie różnymi obszarami branży wydawniczej nie słabnie. – mówi Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical. - Przejęcie europejskich aktywów Flint Group, dedykowanych wklęsłodrukowym farbom publikacyjnym, jest tego najlepszym dowodem. Krok ten pozwoli nam jednocześnie wzmocnić i zwiększyć wydajność naszych własnych zakładów produkcyjnych, specjalizujących się w tym asortymencie. Jesteśmy dumni z najwyższego poziomu jakości farb wklęsłodrukowych oraz obsługi drukarń i wydawnictw działających w tym sektorze rynkowym. Po sfinalizowaniu transakcji wspólnie z Flint Group będziemy starali się, aby proces ich przejmowania przebiegał w sposób jak najbardziej płynny i nieodczuwalny dla klientów i by nadal mieli oni zapewnione niezbędne wsparcie techniczne i sprzedażowe”.
Finalizacja sprzedaży wciąż wymaga dopełnienia szeregu formalności, m.in. uzyskania stosownych pozwoleń od lokalnych urzędów ochrony konkurencji. Do tego czasu europejskie jednostki biznesowe Sun Chemical i Flint Group będą funkcjonowały w pełni niezależnie od siebie, zarówno w obszarze obsługi klientów, współpracy z dostawcami jak też kwestii pracowniczych.