Sun Chemical przejmuje firmę Kingfisher Colours Limited

2015-08-05

  Sun Chemical, wraz ze swoją spółką macierzystą DIC, przejęły 100% udziałów w prywatnej brytyjskiej firmie Kingfisher Colours Limited, od ponad 30 lat specjalizującej się w produkcji barwników (m.in. z certyfikatem FDA) i pigmentów (także nieorganicznych), znajdujących zastosowanie w branży kosmetycznej.  

Dzięki tej transakcji Sun Chemical umocni swoją pozycję na światowym rynku barwników kosmetycznych. Portfolio firmy Kingfisher Colours, komplementarne w stosunku do obecnej oferty Sun Chemical, pozwoli na zaproponowanie producentom kosmetyków nowych, innowacyjnych rozwiązań stylistycznych i wizualnych, rozszerzających kolorystykę finalnych wyrobów oraz zwiększających ich atrakcyjność. Co więcej, fakt przejęcia zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie (znajdują się one w angielskim Reading) oznacza zwiększenie zdolności wytwórczych Sun Chemical w zakresie barwników kosmetycznych, pozwalając jej jednocześnie na penetrację rozwijających się rynków. 

„Włączenie do naszej oferty zróżnicowanych, wysokojakościowych i specjalistycznych produktów firmy Kingfisher Colours w znaczący sposób rozszerza portfolio Sun Chemical dedykowane na rynek produkcji kosmetyków i środków pielęgnacyjnych – mówi Myron Petruch, prezes Sun Chemical Perfromance Pigments. – Nasze udziały w światowym rynku barwników kosmetycznych rosną bardzo dynamicznie. Zakładamy że przejęcie firmy Kingfisher Colours pozwoli na jeszcze szybszy ich wzrost oraz na jeszcze sprawniejszą obsługę klientów”.

Włączoną w struktury Sun Chemical firmą Kingfisher Colours pokieruje James Ward, obecnie pełniący funkcję Supply Chain Director w Sun Chemical Performance Pigments. Za integrację linii produktów Kingfisher Colours z portfolio Sun Chemical obejmującym rozwiązania dla branży kosmetycznej odpowiadać będzie natomiast Bart Vanderbiest – Global Director w dziale Cosmetics firmy Sun Chemical.