Sun Chemical świętuje 200 urodziny

2018-05-08

„Poczynając od inspirującej historii Lorilleux i Samuela Morrisa na początku XIX wieku, Sun Chemical osiągnęło właśnie 200 lat doświadczenia w zakresie wiedzy o kolorze, innowacyjnej technologii i niezmiennego dążenia do jakości i najlepszej obsługi klienta”, powiedział Rudi Lenz, Prezes i CEO Sun Chemical. „Dzięki prawie 10 000 znakom towarowym i ponad 3000 patentom w różnych obszarach prawnych, Sun Chemical z dumą tworzy zindywidualizowane rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby naszych klientów.”

Sun Chemical pomogło w transformacji świata druku, dzięki pionierskim rozwiązaniom w zakresie farb UV i wodnych, pigmentowych farb fleksograficznych oraz farb fleksograficznych dla folii polietylenowych. Sun Chemical było również pierwszą firmą, która stworzyła pierwszy system druku czterokolorowego w 1906 r., który znamy teraz pod nazwą druku CMYK.

Sun Chemical było też pionierem w tworzeniu farb, spełniających wymagania co do migracji oraz w zakresie tworzenia rozwiązań dla najnowszych maszyn drukarskich swoich czasów włączając maszyny do litografii rotacyjnej z użyciem blach stalowych ocynkowanych, litografii rolowej offsetowej, druku typograficznego, fleksografii i rotograwiury.

Sun Chemical produkuje pigmenty od 1907 r. Obecnie, Dział Performance Pigments jest globalnym liderem segmentu pigmentów, oferując szerokie spektrum pigmentów, efektów i preparatów, które stosowane są w lakierach, kosmetykach, plastikach, farbach i segmentach specjalistycznych. Ciągłe innowacje w obszarze barw jak również dostarczanie unikalnych kolorów i efektów dla nowych jak również istniejących rynków, pozwoliło na potężny wzrost na całym świecie.

Kiedy w 1987 r. DIC kupiło firmę, Sun Chemical stało się prawdziwie globalną firmą a jej obecny kształt zawdzięczamy rozwojowi na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu oraz stworzeniu działu Advanced Materials (Materiały Zaawansowane), który dostarcza związki chemiczne, polimery i materiały aplikacyjne dla wielu rynków.

Sun Chemical Advanced Materials zapewnia szerokie spektrum rozwiązań, które pozwalają naszym klientom realizować zaawansowane zadania drukarskie, włączając w to wysokowydajne srebrne farby dla systemów druku 3D, farby ze srebrem nanokrystalicznym dla systemów inkjet, soldermaski, kleje wrażliwe na ciśnienie dla elektroniki i wyświetlaczy, oraz rozwiązania SunMotion dla przyciągających wzrok ekspozytorów stosowanych w miejscach sprzedaży.

„Wizją Sun Chemical zawsze było i zawsze będzie pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu jakości, obsługi i innowacji w każdym dostarczanym przez nas rozwiązaniu,” powiedział Kenz. „Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które dostarczą naszym klientom nowe innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. W bieżącym roku będziemy z przyjemnością świętować nasze niezmienne dążenie do doskonałości wraz z naszymi klientami.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat 200 lat doświadczenia Sun Chemical w zakresie koloru, odwiedź www.sunchemical.com/200years.