Sun Chemical wchodzi we współpracę z Sappi North America by stworzyć dodatek do wielokrotnie nagradzanej książki

2017-08-21

PARSIPPANY, N.J. – 21 sierpnia 2017 r.– Sun Chemical we współpracy z Sappi North America stworzyło unikalny dodatek do wielokrotnie nagradzanej książki “Innovative Solutions”, przeznaczonej dla właścicieli marek i konwerterów.

 

Dodatek zawiera 10 przykładowych stron zadrukowanych farbami UV Sun Chemical w połączeniu z wysokiej jakości powlekanym papierem Sappi.

 

Publikacja dostępna będzie dla właścicieli marek i konwerterów na stoiskach Sun Chemical i Sappi w czasie PACK EXPO i przedstawia wybrane wyjątkowe rozwiązania, stworzone przez wiodącego producenta farb i powłok oraz lidera wysokogatunkowych papierów graficznych.

 

"Dzięki współpracy z Sappi, Sun Chemical było w stanie osiągnąć wyjątkowe efekty, które pomogą konwerterom i właścicielom marek stworzyć innowacyjne rozwiązania opakowaniowe, które z pewnością wyróżnią się na półce", powiedziała Heather Buchholz, Marketing Program Manager w Sun Chemical. "Wysokogatunkowy papier Sappi jest idealnym medium do przedstawienia możliwości oferowanych przez nasze farby i powłoki. Działając razem, Sun Chemical i Sappi napędzają innowację na rynku, pomagając właścicielom marek na skuteczne wyróżnienie się z tłumu."

 

Wśród ciekawych rozwiązań, przedstawionych w Dodatku, znajdują się różne opcje dla efektów satynowych, matowych i błyszczących, oraz sensoryczne powłoki SunInspire, które pozwalają na zastosowanie efektów specjalnych, takich jak: farby metaliczne o wysokim połysku, efekty fluorescencyjne, brokatowe, perłowe jak również opalizujące. Przedstawione są również powłoki SunInspire tactile, oferujące efekty od szorstkich i ziarnistych po miękkie i gładkie.

 

Właściciele marek i konwerterzy mogą oderwać próbki tych powłok by doświadczyć różnorakich tekstur i kolorów, oraz by zachować je jako kreatywną inspirację lub by podzielić się z innymi.

 

'Sappi North America wykorzystuje powłoki Sun Chemical w niektórych z naszych najbardziej poruszających druków. Decyzja o tej nowej współpracy była łatwa do podjęcia, dzięki wspólnej wizji edukowania ludzi o potędze papieru," powiedziała Patti Groh, Marketing Communications Director, Sappi North America. "Papier to bardzo efektywne i zrównoważone medium, które jest doskonałe w tworzeniu długotrwałych impresji marek, szczególnie przy wykorzystaniu efektów specjalnych. Stosowanie technik jak miękki materiał, unikalny zapach lub dotyk "piaszczysty" pozwalają markom odróżniać się na rynku i tworzyć trwałe impresje."

 

By dowiedzieć się więcej i samodzielnie przekonać się o unikalnych rozwiązaniach przedstawionych w Dodatku do "Innovative Solutions", odwiedź stoisko Sun Chemical #6285 i/lub Sappi North America #7579 w czasie PACK EXPO 2017, w dniach 25-27 września w Las Vegas, Nevada, USA.

 

O Sappi North America

Sappi North America z siedzibą w Bostonie jest światowym liderem w konwersji włókien drzewnych w najwyższej jakości produkty, pożądane przez klientów na całym świecie. Sukces naszych czterech zróżnicowanych obszarów działalności - wysokojakościowy powlekany papier drukarski, papier zabezpieczający i opakowania specjalne, wynika z silnych relacji klienckich, najlepszych ekspertów, i światowej klasy technologii, produktów i usług. Naszej wysokiej jakości powlekany papiery do zadruku, włączając w to: McCoy, Opusm Somerset i Flo, są kluczowymi platformami dla magazynów, katalogów, książek i reklam premium.

 

Jesteśmy wiodącym producentem wyspecjalizowanej celulozy stosowanej w wielu różnych produktach, włączając w to włókna odzieżowe i dobra AGD, oraz jednym z wiodących światowych dostawców papieru zabezpieczającego w ramach linii produktowych, takich jak: Ultracast, PolyEX, Classics i Neoterix dla przemysłu motoryzacyjnego, modowego i inżynieryjnego.

 

Nasze produkty do opakowań specjalnych takie jak LusterPrint i LusterPrint są znaczącymi markami w przemyśle opakowań żywności i etykiet. Klienci ufają Sappi, dzięki specjalistycznej wiedzy technologicznej, peracyjnej i rynkowej; dzięki temu, że dostarczamy produkty i usługi wysokiej jakości i niezawodności; oraz dzięki temu, że nasze rozwiązania są najwyższej klasy, charakteryzują się korzystną ceną i innowacyjnością.

 

Sappi North America jest spółką zależną Sappi Limited (JSE), globalnego przedsiębiorstwa z siedzibą w Johannesburgu w RPA, o ponad 12 000 pracownikach i działaniach produkcyjnych realizowanych na trzech kontynentach w 7 krajach na korzyść klientów z ponad 150 krajów na całym świecie. Dowiedz się więcej o Sappi pod adresem: www.sappi.com.