Sun Chemical wspiera akcję zbiórki krwi

2014-08-05

Sun Chemical, światowy lider w produkcji farb graficznych i pigmentów, pragnie być blisko klientów i społeczności lokalnych nie tylko poprzez dostarczanie najnowszych rozwiązań i technologii. Od wielu lat firma aktywnie wspiera szereg działań, które mają szerszy wymiar. Tym razem jej polski oddział włączył się w akcję zbiórki krwi. Jej pierwsza odsłona miała miejsce 15 lipca br. na terenie zakładu firmy Sun Chemical w Markach pod Warszawą, kolejna - 31 lipca podczas organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock, odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą.

 „Nasza aktywność w zakresie zbiórki krwi w połowie lipca była potrzebą chwili – mówi Piotr Góral w imieniu zarządu polskiego oddziału firmy Sun Chemical. - Wówczas chcieliśmy pomóc prezesowi polskiego oddziału Sun Chemical, Jerzemu Łąckiemu, który uległ wypadkowi i potrzebował naszej pomocy. Zwróciliśmy się, więc z prośbą do Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, które dostarczyło pod nasz zakład specjalny autokar do poboru krwi. Tu wszyscy pracownicy firmy oraz zaprzyjaźnieni z nią klienci oddawali krew na rzecz naszego kolegi. Zdecydowaliśmy przy tej okazji, by działać szerzej w tym zakresie. Stąd nasze wsparcie kolejnej akcji zbiórki krwi pod koniec lipca, która miała już zdecydowanie szerszy wymiar.”

Od 30 lipca do 2 sierpnia, podczas odbywającego się dorocznie festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po raz kolejny zorganizowało zbiórkę krwi. Wśród firm i instytucji wspierających tę szlachetną akcję znalazła się również firma Sun Chemical, przekazując na rzecz Centrum darowiznę. „Sytuacja z połowy lipca, która dotyczyła naszego kolegi, pokazała nam jak ważne są tego rodzaju akcje i jak istotnym jest brać w nich udział. Przekłada się on, bowiem na życie i zdrowie konkretnych ludzi, którzy w danej chwili potrzebują pomocy. Sun Chemical od wielu lat niesie pomoc i wsparcie w różnych aspektach, rozumiejąc jak ważne są one dla społeczności. Tym razem było podobnie. Cieszy nas, więc fakt, że mogliśmy wesprzeć akcję, która przebiegła i zakończyła się pomyślnie i dzięki której mogliśmy mieć swój udział w ratowaniu ludzkiego życia”.