SunCure Lite – nowe farby Sun Chemical

2014-06-25

Farby SunCure Lite, bazujące na recepturach stworzonych wspólnie z DIC – koncernem macierzystym Sun Chemical - wykorzystują potencjał drzemiący w technologii nowych, energooszczędnych lamp UV, znajdujących zastosowanie w systemach suszenia wydruków offsetowych. Ich skład chemiczny pozwala na absorpcję światła spektralnego emitowanego przez nowej generacji systemy LE-UV i LED, które w maszynach offsetowych, umożliwiają bardzo szybkie czasy schnięcia wydruków, przy jednoczesnej nawet 50% redukcji energii niezbędnej do tego procesu.
Dostępne już na całym rynku europejskim, należące do serii SunCure farby SunCure Lite przeszły z powodzeniem szereg testów przeprowadzonych we współpracy z czołowymi producentami maszyn offsetowych. Jak zapewnia Sun Chemical, pozwolą one drukarniom akcydensowym i opakowaniowym (z wyłączeniem zakładów specjalizujących się w opakowaniach na żywność) na uzyskanie podobnej, wysokiej jakości, jaką oferują farby konwencjonalne, przy zwiększonej wydajności i krótszych czasach realizacji zleceń. Farby są kompatybilne z różnego rodzaju podłożami papierowymi, mogącymi znaleźć zastosowanie w systemach suszenia LE-UV i LED. Kolejne korzyści wynikające z wdrożenia farb SunCure Lite to m.in.: wyższa gęstość optyczna, niższe ich zużycie oraz zredukowana ilość ozonu emitowanego w związku z pracą maszyny drukującej.
Mówi Jonathan Sexton – dyrektor ds. marketingu w dziale Energy Curing Products firmy Sun Chemical: „Chociaż technologia UV nie jest niczym nowym w przypadku sektora druku akcydensowego, który wciąż bazuje na tradycyjnych maszynach, pojawiające się na rynku, kolejne rozwiązania zwiększają jej atrakcyjność i popularność. Wprowadzenie do sprzedaży farb SunCure Lite nie jest tu wyjątkiem. Ich wyjątkowe parametry pomogą drukarniom akcydensowym rozszerzyć portfolio świadczonych usług, a zarazem zredukować zużycie energii. Mamy zatem nadzieję, że spotkają się z ciepłym przyjęciem ze strony rynku”.
Jonathan Sexton nawiązuje też do udanych testów, jakie farby SunCure przeszły przed wprowadzeniem na rynek: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich rezultatów. Nasza współpraca z koncernem DIC, do którego należy Sun Chemical, i możliwość skorzystania z jego know-how przyniosła efekt w postaci najwyższej jakości receptury, umożliwiającej szybsze schnięcie wydruków i niższe zużycie energii przy zachowaniu znakomitej jakości druku. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty sprzedażowe przy wprowadzaniu nowej farby na rynek”.

Seria SunCure Lite jest dostępna w wersji CMYK oraz w bazie umożliwiającej mieszanie barw. Wkrótce do oferty Sun Chemical trafią także produkty uzupełniające, takie jak lakiery powierzchniowe oraz farby metaliczne. Przy wdrażaniu nowych farb klienci firmy będą mogli tradycyjnie skorzystać ze wsparcia technicznego i sprzedażowego, oferowanego przez lokalne zespoły pracowników Sun Chemical.

Więcej informacji na temat nowej serii SunCure Lite, jak również pozostałych produktów z oferty Sun Chemical, można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com.