SunJet prezentuje EtiJet™ LM UV

2012-09-13

10 września 2012 r. firma Sun Chemical wspólnie z jej macierzystą spółką DIC Corporation oraz z firmą SunJet®, zaprezentowały nową gamę farb o niskim poziomie migracji, utrwalanych promieniami UV – EtiJet™ LM UV. Farby przeznaczone są do druku etykiet cyfrowych. Marka zadebiutowała podczas targów Labelxpo Americas 2012, w dniach 11 – 13 września 2012 r.
 
Firma SunJet® opracowała nową technologię druku techniką inkjet, odpowiednią do wszystkich rodzajów głowic drukujących piezo. Wykazuje ona migrację na poziomie poniżej <10 ppb, w warstwie farby wysuszonej w powietrzu przy użyciu standardowych lamp rtęciowych. Nowy produkt spełnia wymagania Rozporządzenia Szwajcarskiego w sprawie przedmiotów codziennego użytku oraz bazuje na kompletnej liście substancji stosowanych do produkcji farb drukarskich używanych na opakowaniach artykułów spożywczych,  opracowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb Drukarskich (EuPIA). Do produkcji farb nie są wykorzystywane substancje poddane wyłączeniu (w liście Nestle) i tym samym spełniają nawet najbardziej surowe standardy branżowe dotyczące opakowań do żywności. Wszystkie komponenty farb znajdują się także na europejskich listach składników dopuszczonych.
 
Pete Saunders, Global Business Manager – Digital zaznacza: „Klienci firmy SunJet®,  z sektora OEM chcą mieć pewność, że ich sprzęt będzie jak najbardziej atrakcyjny dla zakładów przetwórczych zajmujących się produkcją etykiet i opakowań. W związku z tym istnieje duże zapotrzebowanie na technologię druku inkjet o niskim poziomie migracji. Wykorzystując szeroką bazę wiedzy i doświadczenia firmy Sun Chemical w zakresie technologii o niskim poziomie migracji oraz zgodności z przepisami prawa, m.in. certyfikowanego laboratorium testowego, jesteśmy w stanie udzielać wsparcia klientom w całym procesie: od projektowania do produkcji opakowań. Cieszą nas możliwości, jakie oferuje nowa technologia druku”.

Druk techniką inkjet utrwalany promieniami UV jest coraz częściej stosowany w produkcji etykiet i opakowań. Właściciele marek, projektanci opakowań i zakłady przetwórcze chętnie wykorzystują oferowane przez nowy proces możliwości na etapie projektowania opakowań dla wielu zastosowań (m.in. żywności).

Produkty EtiJet™ LM UV mogą być wykorzystywane nie tylko do produkcji opakowań do żywności, ale także  w produkcji standardowych etykiet, umożliwiając osiągnięcie maksymalnej elastyczności operacyjnej maszyny.