SunJet wprowadza na rynek nową markę "Dimoda™"

2013-05-10

SunJet wprowadza na rynek nową markę “DimodaTM” dla cyfrowych tuszy do drukarek atramentowych dla branży dekoracyjnej.

 

MIDSOMER NORTON, UK – 07 maja, 2013 roku – SunJet®, globalny oddział tuszy firmy Sun Chemical i jej spółki matki, DIC Corporation, ogłasił wprowadzenie DimodaTM, nowej marki obejmującej gamę tuszy do drukarek atramentowych dla branży dekoracyjnej. Wprowadzenie nowych tuszy na rynek ma się zbiec z Targami LIGNA 2013 w Hanowerze, które odbyły się w dniach 6 - 10 May 2013, gdzie niektórzy z klientów OEM [Producenci Oryginalnych Maszyn] SunJet zademonstrowali cyfrowe rozwiązania drukarskie w branży produkcji drewna. 

SunJet opracowała wiele tuszy do całej gamy zastosowań, w tym cyfrowe dekorowanie paneli i laminowanych desek podłogowych i meblowych. Wprowadzenie technologii tzw. single pass inkjet printing, umożliwiającej zadrukowanie przemieszczającego się pod nią arkusza na całej szerokości, na te rynki podkreśliło znaczenie wyspecjalizowanych tuszy, które umożliwią spełnienie konkretnych wymogów technicznych tych branż.

"Szybko stało się jasne, że zastosowania dekoracyjne wymagają wyjątkowych technologii, do czego potrzebne są specjalne tusze. Korzystając z rozległej wiedzy i doświadczenia Sun Chemical dotyczącego analogicznych technologii druku dekoracyjnego, do których dostarczaliśmy tusze przez dekady, oraz własnej wiedzy fachowej SunJet w tworzeniu tuszy, byliśmy w stanie szybko dostarczyć cyfrowe rozwiązania, które się sprawdzają.” mówi Phil Jackman, Dyrektor Handlowy, SunJet.

Tusze DimodaTM są dostępne zarówno w formie UV jak i roztworów wodnych dla wszystkich głównych głowic DOD piezo. Wykorzystują one pigmenty typowe dla elementów dekoracyjnych o właściwościach chemicznych odpowiednich do drukowania na papierach dekoracyjnych, zagruntowanym drewnie, płytach pilśniowych oraz na laminowanych lub polimerowych opaskach krawędzi i listwach przypodłogowych. Gdzie to jest właściwe, są one zgodne z technikami wykończeniowymi lakierowania i laminowania.

Tusze DimodaTM umożliwiają klientom OEM SunJet przedstawienie rozwiązań cyfrowych zoptymalizowanych dla ich wybranych rynków.

O SunJet
SunJet jest wiodącym globalnym dostawcą wysokiej jakości tuszy do drukarek atramentowych do zastosowań przemysłowych i handlowych, oraz oferuje dużą wydajność technologiczną oraz wiedzę branżową poprzez wykorzystanie pozycji rynkowej swojej spółki matki, Sun Chemical. Dodatkowe informacje o produktach SunJet dostępne są na  www.sunchemical.com/sunjet