Technologia WetFlex debiutuje na targach drupa

2008-06-04

Wspólnie z Energy Sciences Inc (ESI) i Comexi Group firma Sun Chemical prezentuje na targach drupa nową technologię druku fleksograficznego WetFlex. Wystawa w Düsseldorfie będzie jej pierwszym publicznym pokazem.

 

Prezentowana na stoisku Comexi (hala 10, stoisko C62) WetFlex to przełomowa technologia w zakresie fleksograficznego druku na mokro. Została stworzona, aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku opakowań miękkich pod względem jakości druku, wydajności i redukcji negatywnego wpływu na środowisko. WetFlex korzysta z farb opartych na nowej technologii Energy Curable, stworzonej i opatentowanej przez Sun Chemical. Farby WetFlex, nanoszone techniką na mokro w maszynie Comexi Common Impression (CI), są błyskawiczne utrwalane poprzez naświetlanie wiązką elektronów w systemie EZCure-DF EB firmy ESI, zainstalowanym w końcowej części maszyny. Comexi zaprezentuje ponadto nowy, zoptymalizowany system nadawania farby EVertical EB, w którym zastosowano najwyższej klasy system podawania azotu dostarczony przez Air Liquide - wiodącego dostawcę gazu. Proces WetFlex można zaadaptować do specjalnie zaprojektowanych nowoczesnych maszyn tak, aby maksymalnie wykorzystać nową technologię. Pod hasłem „Gotowi na przyszłość” firma Comexi zaprezentuje również szeroką gamę nowych urządzeń i procesów pozwalających osiągnąć „wydajność poprzez technologię”, do których należą też potencjalne możliwości farb.

 

Klientem już korzystającym z procesu WetFlex jest Schulz Konstantin Druck GmbH.  Właściciel firmy, Jürgen Schulz, mówi: Od kiedy używamy procesu WetFlex, pojawiło się w naszej działalności wiele nowych możliwości biznesowych. Możemy teraz drukować szybko i wydajnie opakowania na żywność wysokiej jakości przy zastosowaniu farb o niskim poziomie migracji, pozbawiony lotnych, organicznych związków chemicznych. WetFlex pozwala nam też łatwo dostosować się do rosnącej liczby przepisów dotyczących środowiska, jak również pomaga obniżyć poziom emitowanego dwutlenku węgla. Z naszego doświadczenia wynika, że drukarnie wykorzystujące WetFlex mogą osiągnąć wiele korzyści przy względnie niedużych nakładach.

 

Pod mottem „Pracując dla Ciebie” firma Sun Chemical, członek konsorcjum PrintCity, prezentuje podczas targów drupa linię innowacyjnych rozwiązań w zakresie farb graficznych, pigmentów i lakierów do produkcji opakowań. Znajdują się wśród nich farby fleksograficzne, wklęsłodrukowe, utrwalane energią, cyfrowe i offsetowe, jak również stosowane w szerokim zakresie rozwiązania workflow dla tej branży, w tym systemy zarządzania barwą SmartColour, oprogramowanie do ochrony marki, cyfrowe maszyny FastJet i nowe funkcjonalne technologie lakierowania.